Elektryczna kierownica

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
geniusz
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 16 lis 2011, o 23:42
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Elektryczna kierownica

Post autor: geniusz »

Witam wymieniłem silniki od kiery w moim lexie ale mam problem ponieważ działą tylko podnoszenie i opuszczenie ale nie działa druga funkcja wysuwania i chowania.
W dodatku haczyk jest w tym, że sterownik ma w pamięci ostatnio pozycję kiery przed wymianą bo musiałem ręcznie go przekręcić aby uzyskać pełen zakres przesuwu Ma stary silnik rozebrałem ale tam jeśli jest jakiś enkoder to jest on typu nieskończonego bo można kręcić bez końca ale moduł musi mieć pamięć bo to on zatrzymał dalszy przesuw kierownicy.
Słyszałem że oprócz cieci OBD jest również jakaś w stylu komfort która odpowiada za pozostałem elektryczne elementy.
Ma ktoś takie urządzenie diagnostyczne i może jest okolicy poznania.
Lub inna opcja jak można skalibrować silniki względem ustawień w module?
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Elektryczna kolumna kierownicza GSMKII

Post autor: Yarecki »

Nie bawiłem się softem pod kątem możliwości sterowania kolumny, może ktoś to robił przede mną i wie czy można wyłączyć jej składanie i rozkładanie po włożeniu i i wyjęciu kluczyka :?:
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Elektryczna kolumna kierownicza GSMKII

Post autor: Yarecki »

Yarecki pisze:Nie bawiłem się softem pod kątem możliwości sterowania kolumny, może ktoś to robił przede mną i wie czy można wyłączyć jej składanie i rozkładanie po włożeniu i i wyjęciu kluczyka :?:
Nikt nic nie wie w temacie :?:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości