Nie działające zegary + otwieranie szyb + brak ładowania

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: Nie działające zegary + otwieranie szyb + brak ładowania

Post autor: Kukis »

Stacyjka się nie grzeje raczej, kluczyk jest zimny, bo dzisiaj sprawdzałem... No a co z pozostałymi rzeczami które są podpięte pod stacyjkę - radio, nawiew i wycieraczki działają. W liczniku zapala się tylko kontrolka od otwartych drzwi i po przekręceniu kluczyka od poduszki, ale zaraz znika... Byłem dzisiaj u mechanika, gdy powróciły objawy i sprawdzał masę silnika - jest, ale ładowania brak. On twierdzi, że to na pewno alternator - tylko czy miałbym takiego pecha, że kupiłbym używany zepsuty alternator i miał takie same objawy??? Szczerze to trochę wątpię w to. Podłączyłem kompa swoim kablem ELM 327 i poza błędem P0174(zbyt uboga wartość korekcji dawki paliwa - blok cyl.2) co u mnie było standardem, że zapalał się check co jakiś czas, wykrył błąd P0301(Cylinder nr 1 - wykryte wypadanie zapłonów) - nie wiem czy ten błąd ma coś wspolnego ze zbyt ubogą mieszanką, bo dopiero od wczoraj posiadam ten kabel diagnostyczny. Ale po usunięciu błędów brak jakiejkolwiek poprawy :/ Chcę jechać do ASO, ale jak pojadę do nich, a w tym momencie wszystko będzie działało to znowu wyrzucę kasę(i to pewnie nie małą) w błoto... Pomóżcie coś :?


Dzisiaj "w trakcie", gdy przestawało to wszystko działać usłyszałem takie charakterystyczne "kliknięcie" z okolic radia/nawiewu na podobę takiego co słychać, gdy włącza się ogrzewanie tylnej szyby... i zostałem z uchylonym oknem :angry: Już jest to tak bardzo wkur*** :mad: Ja stawiałbym na padający któryś moduł, pewnie dostał wilgoci i podmarzł przy pierwszych przymrozkach i tak mam od tamtej pory. Co może się w tamtych okolicach za moduł znajdować? Jakies pomysły?
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: Nie działające zegary + otwieranie szyb + brak ładowania

Post autor: Kukis »

Sprawa załatwiona. Powodem był zepsuty alternator... Swoją drogą musiałem mieć cholernego pecha, żeby kupić na allegro używkę identycznie uszkodzoną jak mój alternator :/ Wszystko załatwił kolega LEPSI RX - dla mnie jest MISTRZEM! ;) Szczerze polecam go w razie jakichkolwiek problemów i ceny baaardzo przystępne! Raz jeszcze dzięki Dorian! :)
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
Madis
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 3 sty 2015, o 09:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Nie działające zegary + otwieranie szyb + brak ładowania

Post autor: Madis »

Kolego mam prawie identyczny problem… Majstrowałem przy liczniku (wymiana żarówek na LED), wymieniłem, poskładałem wszystko ładnie i działa. Na następny dzień podczas jazdy zauważyłem, że opadły wszystkie wskazówki i zgasł wyświetlacz przebiegu, żaden licznik nie działał, do tego oczywiście podnoszenie szyb, kierunkowskazy oraz pikanie wstecznego. Na pewno stało się to podczas jazdy bo gdy ruszałem wszystko działało. Byłem pewien, że spieprzyłem coś przy liczniku podczas wyciągania czy wpinania wtyczek. Mój problem tylko różni się od Twojego tym, że u mnie jak zgasło - tak zostało. Zmierzyłem akumulator na odpalonym silniku - 10,5V - na zgaszonym 11,5V, przy odpaleniu napięcie powoli spadało co oznacza oczywiście brak ładowania. Sugerując się Twoim tematem zakupiłem używany alternator, wymieniłem i dalej to samo. Ciekawe, czy mam takiego samego pecha jak Ty i kupiłem uszkodzony w każdym razie czytając to co pisałeś zamówiłem dziś trzeci - 100% sprawny, od firmy która na miejscu sprawdza na jakiejś maszynie alternatory. Mam nadzieję, że to poskutkuje i że po prostu kupiłem uwalony alternator.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości