Nie działające zegary + otwieranie szyb + brak ładowania

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: Nie działające zegary + otwieranie szyb

Post autor: Travis »

Podepnę się pod temat. Ostatnio zauważyłem że auto ciężej pali a jak stoi na wolnych obrotach to woltomierz pokazuje mi ledwo 9,5V. W tym momencie szyby ledwo się otwierają, światła lekko przygaszają a autem zaczyna lekko trzepać ale to raczej wina obrotów bo spadają do 400 o/min. Zgaduje że to wina alternatora? Jakie są koszta naprawy lub nowego?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: Nie działające zegary + otwieranie szyb

Post autor: michalm320 »

Travis pisze:Podepnę się pod temat. Ostatnio zauważyłem że auto ciężej pali a jak stoi na wolnych obrotach to woltomierz pokazuje mi ledwo 9,5V. W tym momencie szyby ledwo się otwierają, światła lekko przygaszają a autem zaczyna lekko trzepać ale to raczej wina obrotów bo spadają do 400 o/min. Zgaduje że to wina alternatora? Jakie są koszta naprawy lub nowego?
Też mi się wydaje że to wina alternatora. Jedynie co bym najpierw zrobił to sprawdził szczotki. A co do wymiany czy naprawy to chyba najlepszą opcją jest regeneracja.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: Nie działające zegary + otwieranie szyb

Post autor: Kukis »

Niestety wymiana alternatora nie pomogła, kupiłem używkę na allegro :/ Dzisiaj na trasie objawy powróciły, dojechałem do siebie i właśnie listonosz przyniosł kabel diagnostyczny który kupiłem.... Idę podłączyć go i zobaczyć czy coś pokaże... Jaki byście program polecili? Czyli prawdopodobnie tak jak pisał klexus pada komputer?! Czy miałby ktoś jakąs inna teorie?
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Nie działające zegary + otwieranie szyb + brak ładowania

Post autor: klexus »

jedynie co przychodzi mi do głowy to masa silnika, odkręć przeczyść i dokręć
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Nie działające zegary + otwieranie szyb + brak ładowania

Post autor: maniek_ls400 »

Przejrzyj Repari Manual (już o tym pisałem) i bazując na objawach przejedź diagnostykę poszczególnych elementów - jeden padnięty ECU może spowodować to, że wariują pozostałe.
A czy wracałeś ze starym licznikiem na miejsce i sprawdzałeś czy jest dobrze - może nowy licznik jest zwalony ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Nie działające zegary + otwieranie szyb + brak ładowania

Post autor: klexus »

obstawiał bym jeszcze stacyjkę ale to nie żuk gdzie miałem takie problemy
skoro nie działały zegary i kierunkowskazy to na bank będzie stacyjka bo tylko po jej przekręceniu działa kierunkowskaz radio dmuchawa, tylko ze w określonej pozycji, następnym razem jak będziesz miał znowu problem pomieszaj stacyjką tylko żeby się coś niezfajczyło:(

Powodzenia
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: Nie działające zegary + otwieranie szyb + brak ładowania

Post autor: Kukis »

A ma ktoś ten Repair Manual? Bo niestety linki nie działają :/ najlepiej jakby był po polsku(bo nie wiem czy nie ma tam jakiś technicznych słów) ;) Nie wiem czy stacyjka może mieć tu coś wspolnego, bo zegary(ale nie tylko one, bo również "pikanie" od wstecznego, otwieranie/zamykanie szyb, kierunkowskazy) przestają działać w trakcie jazdy. Dwa razy tylko przestało działać na postoju....
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Nie działające zegary + otwieranie szyb + brak ładowania

Post autor: maniek_ls400 »

klexus pisze:skoro nie działały zegary i kierunkowskazy to na bank będzie stacyjka bo tylko po jej przekręceniu działa
Oj bo się pomylisz :-) Bez podłączenia kompa i odczytania błędów to będzie tylko kosztowne wróżenie z fusów (alternator już wymienił na próżno). Czy nie lepiej podjechać do ASO (jeśli nie masz pojęcia co może być źle) żeby podłączyli komputer i wtedy dostaniesz na papierze co jest/może być nie tak ?
Chyba lepiej wydać tam 2 -3 stówy niż wymieniać alternator, stacyjkę i nie wiem kto podpowie Ci następne elementy ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
Kukis
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 3 paź 2010, o 11:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia/CWA
Kontakt:

Re: Nie działające zegary + otwieranie szyb + brak ładowania

Post autor: Kukis »

Z tym, że jak te zegary padają, to radio i nawiew działa, ale na pewno nie ma ładowania bo sprawdzałem, wycieraczki ledwo dają radę...

Chyba zrobię Maniek tak jak mówisz, bo wymieniać wszystko po kolei to bezsensu... W serwisie powinni mieć jakieś pojęcie co z czym jest połączone...
Jakie założenie masz??? - PROSTE!!! Walczyć i wygrywać!!!
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Nie działające zegary + otwieranie szyb + brak ładowania

Post autor: klexus »

Kukis pisze:A ma ktoś ten Repair Manual? Bo niestety linki nie działają :/ najlepiej jakby był po polsku(bo nie wiem czy nie ma tam jakiś technicznych słów) ;) Nie wiem czy stacyjka może mieć tu coś wspolnego, bo zegary(ale nie tylko one, bo również "pikanie" od wstecznego, otwieranie/zamykanie szyb, kierunkowskazy) przestają działać w trakcie jazdy. Dwa razy tylko przestało działać na postoju....
Te wszystkie urządzenia jak otwieranie szyb pikanie wstecznego i wiele innych leci po stacyjce, a nie grzeje sie stacyjka kluczyk jest zimny??, ewidentnie ucina masę lub + który leci po stacyjce,
Przekaźnik od stacyjki sprawdź jeszcze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości