[IS200] Wymiana żarówek podświetlenia zegarów

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana żarówek podświetlenia zegarów

Post autor: endrju1 »

Może wystarczy wykręcić, oczyścić styki i ponownie wkręcić żaróweczkę?
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana żarówek podświetlenia zegarów

Post autor: V-TEC »

Wymieniłem trzy żarówki odpowiadające za podświetlenie zegarów na właśnie Bosmy bursztynowe.
Obrazek

Efekt? Świeci pięknie, aż za mocno ale to się szybko pewnie przyzwyczaję. Jedyny minus jest taki, że - jak widać na foto - w lewym dolnym rogu została jeszcze jakaś stara żaróweczka świecąca ciemniejszym odcieniem niż Bosmy i wkurw*a mnie to niemiłosiernie. Będzie cieplej to wyjmę zegary jeszcze raz i zobaczę co to za delikwent. Mam nadzieję, że taka sama albo podobna bo ciężko będzie dobrać odcień.
Awatar użytkownika
theIJAN
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 28 lis 2016, o 11:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana żarówek podświetlenia zegarów

Post autor: theIJAN »

Pasuje ten odcień do reszty podświetlenia w desce? Bo wydaje mi się jakiś wyblakły? No chyba, że tak wygląda tylko na zdjęciu.
Awatar użytkownika
V-TEC
Lex user
Posty: 93
Rejestracja: 11 lut 2016, o 23:20
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana żarówek podświetlenia zegarów

Post autor: V-TEC »

Foto robione po ciemku telefonem, nie sugerował bym się odcieniem. Różnica jest, nie powiem. Stare żarówki mają swoje lata i nie świecą tak gryfnie jak nowe co zresztą widać. W lewym dolnym rogu części "po" została jedna stara i widać, że różnica jest. Ogólnie jak się nie jest estetą i chce się mieć zegary które świecą to jest ok. Jak bym chciał perfekt to dokupiłbym kapturki.
kmd89
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:59
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana żarówek podświetlenia zegarów

Post autor: kmd89 »

Cześć,

pytanie do osób które wymieniały żarówki przy prędkościomierzu.

Dzisiaj się zabrałem do wymiany bo jedna mi się przepaliła. Jak się okazało miałem pomarańczowe nakładki i niestety przy zdejmowaniu postrzępiłem ją dość mocno aby przełożyć. Była trochę zapieczona i się skleiła niestety. Można gdzieś kupić te nakładki czy kupować po prostu pomarańczowe w5w? duża jest różnica w świeceniu?

Na oko stwierdzam, póki jasno jeszcze, że ta nowa świeci dużo mocniej więc pozostałe pewnie już też są przepalone i słabo dają. Zobaczymy jeszcze jaka jest różnica jak ciemno za oknem...
Stąd prośba i pytanie, czy ktoś wymieniał i może podzielić się doświadczeniem?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana żarówek podświetlenia zegarów

Post autor: blue »

Albo wymień wszystkie na bursztynowe albo daj wszystkie nowe zwykłe i kup kapturki na allegro.
Ja mam gdzie się dało bursztynowe (zegary, panel klimatyzacji, przyciski, podświetlanoe stacyjki i zapalniczki itd.) i bardzo mi się podoba. Te "okapturkowane" świeciły słabiej i bardziej czerwonawo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości