Napięcie ładowania /alternator / regulator napięcia ?

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Napięcie ładowania /alternator / regulator napięcia ?

Post autor: kupiec1985 »

na starym aku miałem przygasanie świateł mijana na jałowych obrotach , dopiero po daniu troszkę gazu zaczęło to lepiej świecić gdzie było to dobrze widoczne , po wymianie aku tez mam taki efekt ale nie az tak bardzo widoczny , w starym aku zwarło mi nagle cele któregoś dnia i napięcie było około 9v
teraz jak jeżdżę na ledowych światłach dziennych wszystko jest w porządku, mogę zostawić radio na kilka godzin i bez problemu odpalam .
ile powinien mieć dokładnie is200 na jałowym obrotów ??
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: Napięcie ładowania /alternator / regulator napięcia ?

Post autor: XYZ »

Według manuala 650 ± 50 rpm.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Napięcie ładowania /alternator / regulator napięcia ?

Post autor: baniaq »

Hej,

Długo miałem spokój, nic złego się nie działo, ale ostatnio znowu przestało mi ładować na wolnych.
Poniżej 1000 RPM wszystko się ściemniało (światła, podświetlenie).
Aku po 2 dniach stania miał 12.5V. Wcześniej auto po 2 tygodniach nieużywania odpaliło od strzała.

Oddałem alternator do naprawy. Przejrzeli go i ocenili jego stan na 90%. Podobno nie ma sensu nic regenerować, bo podczas testów wszystko jest jak najbardziej ok.

Mówią, że mogę mieć uszkodzoną instalację i kable plusowe dochodzące do alternatora są uszkodzone. Sprawdzałem wczoraj kostkę i całą okolicę i wszystko jest ok... Macie jakiś pomysł co może się dziać?

Oddałem tutaj: http://www.bendiksservice.com.pl/o-firmie.html kumplowi zrobili parę miesięcy temu profi.

W sumie jak tak się zastanawiam, to są dni, że ładuje normalnie, a są też takie, że woltomierz szaleje...

Czego się dowiedziałem: "Alternator działa, wstaje od 600 RPM, może ma Pan jakieś obciążenia na starcie, które sprawiają, że alternator nie wstaje"
Testowali na stole, rozłożyli, złożyli i tyle w temacie. Komutator, szczotki, regulator napięcia - wszystko sprawne.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Napięcie ładowania /alternator / regulator napięcia ?

Post autor: grucha2666 »

To co ja się dowiedziałem to że lipny alternator to przypadłość IS 200. Podobno żadna regeneracja nie pomaga i trzeba kupować oryginał z ASO (około 2k pln).
U mnie w ten sposób rozwalił się cały akumulator bo alternator przez około 6 miesięcy słabo doładowywał.
objawy: przygasanie świateł, deski rozdzielczej itp. Jak się jeździ bez klimy i podgrzewania foteli/szyby to będzie spoko ale w przeciwnym przypadku alternator nie daje rady.
Ja mam nowy akumulator, kupiłem używany alternator, wyczyściłem przepustnice (i mam dobre obrony na jałowym) a i tak jak włącze grzanie szyby to przygasa mi cała deska rozdzielcza na wolnych obrotach.

Zobacz jakie masz ładowanie jak masz rozgrzane auto i wszystko wyłączone jedynie światła pozycyjne + dmuchawa auto. (powinno być około 14,05- 14,5 Volt) i pewnie tyle masz ale jak włączysz grzanie szyby+radio+grzanie foteli itp to spada do 12,5 V albo jeszcze niżej...
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Napięcie ładowania /alternator / regulator napięcia ?

Post autor: baniaq »

Poliftowe alternatory też są beznadziejne?
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Napięcie ładowania /alternator / regulator napięcia ?

Post autor: maniek_ls400 »

Przecież dostałeś info z firmy zajmującej się alternatorami, że jest OK - czego chcesz od tego biednego urządzenia ? Sprawdź akumulator - miałem kiedyś strzeloną celę (aku miał raptem niecały rok Centra Futura) i też podejrzewałem alternator - test akumulatora u sprzedawcy, wymiana w ramach reklamacji i auto ganiało dalej.
Po drugie - samo ogrepowanie kabli nie mówi o tym, że któryś nie jest pęknięty, przetarty etc. Podłącz amperomierz za plusem aku,, gdy auto jest w spoczynku z uzbrojonym alarmem i zobaczysz ile mA lub A Ci obżera. Wtedy wyjmujesz wszystkie bezpieczniki i wkładając jeden po drugim na miejsce odnajdujesz obwód sprawcy.
Oczywiście jak chcesz możesz wymienić alternator, akumulator itp a winną okaże się spalona żarówka robiąca zwarcie..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Napięcie ładowania /alternator / regulator napięcia ?

Post autor: baniaq »

Alternator dalej męczę ze względu na ten wątek :)
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3020769.html

Tam "spec" stwierdził, że alternator jest 100% sprawny, a miał zwarcie wewnątrz zwojowe :P
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
luki90
Lex Driver
Posty: 309
Rejestracja: 10 kwie 2015, o 21:23
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Napięcie ładowania /alternator / regulator napięcia ?

Post autor: luki90 »

To ile Twoim zdaniem powinno mieć aku po 2 dniach stania przy tych temperaturach ? W moim odczuciu 12,5 V to wynik zadowalający.
www.facebook.com/kolorowakoszulka
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Napięcie ładowania /alternator / regulator napięcia ?

Post autor: maniek_ls400 »

Typowy akumulator samochodowy, złożony z 6 ogniw posiada:

* siłę elektromotoryczną = 12,6 V
* Minimalne napięcie (wskazujące na stan głębokiego rozładowania) - 10,8 V
* Prawidłowe napięcie ładowania - minimalne: 13,9 V - maksymalne 14,5 V
* Napięcie przeładowania - występujące w trakcie wydzielania wodoru > 14,7 V
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Napięcie ładowania /alternator / regulator napięcia ?

Post autor: baniaq »

luki90 pisze:To ile Twoim zdaniem powinno mieć aku po 2 dniach stania przy tych temperaturach ? W moim odczuciu 12,5 V to wynik zadowalający.
No przecież nic nie pisałem o tym, że akumulator jest niesprawny.
Odebrałem alternator, dzisiaj będę obczajał co się dzieje z kablami.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości