[IS mk1] Tylne przeciwmgłowe - nie działają

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS mk1] Tylne przeciwmgłowe - nie działają

Post autor: jordi007 »

Podlacze się pod temat ja mam od paru dni problem z przeciwmgielnymi najpierw przednie kontrolka w przełączniku działa bezpieczniki sprawne dzisiaj włączyłem tylne działały później jeszcze raz i już nie działały i na desce kontrolki brak. Przy tylnych jest charakterystyczne pykniecie , z przodu nie ma ale nie pamiętam czy tam było czy nie. Reszta świateł normalnie świeci. Żarówki bym wykluczył bo 4 sztuki na raz wątpię. Od dłuższego czasu wydaje mi się że drogowe słabiej świecą ale może to tylko takie wrażenie. Miał ktoś podobny problem to bym prosił o wskazówki
Ropuch25
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: [IS mk1] Tylne przeciwmgłowe - nie działają

Post autor: Ropuch25 »

W temacie. Też potrzebuję pomocy. Przy wciśnięciu stopu zapalają mi się tylne przeciwmgielne. Jeżeli włączę tylne przeciwmgielne to zapalają mi się stopy łącznie z tym trzecim na półce. Jeżeli wtedy wcisnę stop to jakby jeszcze w tylnych lampach coś się włączało. Świecą mocniej. Gdzie się to wszystko skrzyżowało? Ostatnio wymieniałem "Body ECU" i w końcu zaświeciły mi się światła obrysowe w drzwiach. Czy "Body ECU" ma coś wspólnego z tylnymi światłami?
Pozdrawiam.
Będę wdzięczny za podpowiedź.
Awatar użytkownika
Tantarian
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 2 cze 2015, o 08:17
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Lubelskie
Kontakt:

Re: [IS mk1] Tylne przeciwmgłowe - nie działają

Post autor: Tantarian »

Ropuch25 pisze:W temacie. Też potrzebuję pomocy. Przy wciśnięciu stopu zapalają mi się tylne przeciwmgielne. Jeżeli włączę tylne przeciwmgielne to zapalają mi się stopy łącznie z tym trzecim na półce. Jeżeli wtedy wcisnę stop to jakby jeszcze w tylnych lampach coś się włączało. Świecą mocniej. Gdzie się to wszystko skrzyżowało? Ostatnio wymieniałem "Body ECU" i w końcu zaświeciły mi się światła obrysowe w drzwiach. Czy "Body ECU" ma coś wspólnego z tylnymi światłami?
Pozdrawiam.
Będę wdzięczny za podpowiedź.
Sprawdzałeś, czy przed wymianą było dobrze? Może ktoś wcześniej robił "skline looki" i coś się stało z diodami prostowniczymi. Zajrzyj pod tapicerkę tylnej klapy, czy coś tam było modzone w elektryce.
Ropuch25
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: [IS mk1] Tylne przeciwmgłowe - nie działają

Post autor: Ropuch25 »

OK. Dzięki. Czytałem posty na angielskich forach i tam takie przeróbki były modne.
Jutro biorę nożyczki i lecę po kablach.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS mk1] Tylne przeciwmgłowe - nie działają

Post autor: endrju1 »

A po co od razu nożyczki, na początek zdejmij obicie klapy i zobacz czy coś tam wygląda na przeróbki, możesz też zdjąć lewą maskownicę zawiasu i zobaczyć czy tam jakieś niestandardowe kable lecą.
rodzyneck
Lex user
Posty: 52
Rejestracja: 12 wrz 2016, o 22:06
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS mk1] Tylne przeciwmgłowe - nie działają

Post autor: rodzyneck »

Panowie i Panewki, mam podobny problem... IS300 SC.
Przeciwmgielne tylne nie działają. Lampka w przycisku się zapala. Żadnych przeróbek instalacji nie ma. q
Przednie bez problemu.

Z tego co widzę w manualu nie ma bezpiecznika, jest tylko przekaźnik ewentualnie.
ECU-B2 wymieniony, poprzedni raczej był cały, bez zmian.

Jakiś najprostszy sposób gdzie się wpiąć w budzie żeby sprawdzić czy prąd dochodzi?

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości