[IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: carinus »

Spoko,zdążyłem dzisiaj kupić żarówki LED W5W i od razu lepiej widać tablicę rej.
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: mikrus »

O proszę, to przy okazji zmieniłeś ;)
Ja zobaczę może jutro mi się uda podejść ponownie do tematu. Ostatnio, cały czas pod górkę...
Pozdrawiam
Mikołaj
papid30
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2015, o 22:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: papid30 »

Dziś skorzystałem z waszych rad i przyznam że rozbieranie plastików poszło bardzo szybko mimo niskiej temperatury. Irytuje tylko fakt że dostęp do podświetlenia jest aż tak utrudniony. Pomocny okazał się jeszcze ten link http://my.is/forums/f221/diy-how-change ... od-416617/
R4c0on
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 7 sty 2017, o 14:47
Model Lexusa: is200 sportcross
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: R4c0on »

Cześć, kupiłem lexa, w którym lewa żarówka rejestracji nie świeci. W necie znalazłem filimiki i instruktarze dotyczące wymiany żarówki w sedanie, ale ze sportcrossem ciężko. W DIY na forum my.IS nie wyświetlają mi się zdjęcia :/
Czy ktoś może mi opisać krok po kroku jak wymienić żarówkę? Niestety nie dysponuję garażem, a teraz ciągle ciemno i zimno, więc nie mogę sobie pozwolić na majsterkowanie.
carinus pisze:Udało się zdjąć tapicerkę ale łatwo nie było.Wystarczy wykrecić wkręt od uchwytu zamykania klapy,wyciągasz czarne plastikowe kołki z brzegu tapicerki,demontujesz boczne osłony szyby zaczynając od strony tapicerki.Potem zdecydowanie z dosyć dużą siłą trzeba ciągnąć za tapicerkę bo zatrzaski trzymają masakrycznie.Ja powoli odchylałem tapicerkę i patrzyłem co trzyma,delikatnie używając małej breszki podważałem zatrzaski az wszystko wyskoczyło.Można zdecydowanie pociągnąć ręcznie i powinno wszystko puścić.
O co chodzi z tymi osłonami szyby? Jak one wyglądają i jak je demontować? Czy dalej już jest tak samo jak z sedanem, wystarczy wykręcić 4 nakrętki, zdjąć listwę z oświetleniem i już mamy dostęp do żarówek? Czy mechanizmu zamka klapy bagażnika w ogóle nie trzeba ruszać?

Dzięki za wszelką pomoc
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: carinus »

To są maskownice klapy po bokach szyby.Jak otworzysz klape i wsadzisz głowę od wewnątrz to wszystko zrozumiesz.Ciężko coś skojarzyć nie mając tego przed oczami.
R4c0on
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 7 sty 2017, o 14:47
Model Lexusa: is200 sportcross
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: R4c0on »

Może powinienem był napisać, że jestem zielony w tych sprawach. Wyczyściłem sobie filtr VVT po obejrzeniu filmu instruktażowego i to na tyle z mojego doświadczenia :D
Wydaje mi się, że wiem o co chodzi z tymi osłonami szyby, ale nie wiem jak je zdemontować, coś trzeba wykręcić czy po prostu pchać w górę, żeby wyskoczyły w miejscu łączenia z "tapicerką"?
Mógłbyś też powiedzieć jakie są następne kroki? Czy trzeba tą listwę z oświetleniem wykręcać jak w sedanie czy w sportcrossie jakoś inaczej to wygląda?
Tutaj jest filmik, na którym gość dokładnie pokazuje jak to zrobić w sedanie: https://www.youtube.com/watch?v=piile-AF0jk
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: carinus »

Nie pamiętam już jak to wygląda od środka,pewnie jak rozbierzesz tapicerkę to juz reszta będzie jasna co wyjąć lub wykręcić.
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: Damian91 »

Obrazek

Zaczynasz od "wyrwania" kołków (czarne kółka po lewej i prawej) a potem, o ile nie masz połamanych, wysuwasz zaczepy ze środka (środkowe czarne kółka). Jak już zdejmiesz to przedłużenie rolety to demontujesz spinki (czerwone kółka - ostrożnie). Stanowczo szarpnij za tapicerkę klapy, spinki powinny w miarę łatwo puszczać. Potem jest już z górki - gmeraj od środka na wysokości lampek, bez trudu znajdziesz oprawki. Przekręć, wyjmij, wymień żarówkę, wkręć, SPRAWDŹ czy świecą, złóż do kupy. 15 minut roboty ;) Ja założyłem Philips W5W 4000K X-treme 360 LED. Dobrze oświetlają tablicę a nie cały tył auta i wszystko co za nim. :)
R4c0on
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 7 sty 2017, o 14:47
Model Lexusa: is200 sportcross
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS] SportCross oświetlenie tablicy rejestracyjnej

Post autor: R4c0on »

Wielkie dzięki Damian. Postaram się to zrobić po weekendzie jak starczy światła dziennego. Uświadomiłeś mi, że w moim aucie brakuje tego przedłużenia rolety :D Najbardziej obawiam się gmerania wewnątrz, bo filmy dotyczące sedana pokazują, że to nie takie proste, ale skoro mówisz, że to nic trudnego...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości