[IS 200] Wskaźnik spalania szaleje + Check Engine + TRC OFF

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adix
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

[IS 200] Wskaźnik spalania szaleje + Check Engine + TRC OFF

Post autor: Adix »

[Temat chyba jednak raczej do działu "silniki benzynowe". Jeśli można to proszę o przeniesienie.]

Witam,

Wskaźnik działał jak należy. Została odłączona deska rozdzielcza w celu wymiany żarówki. Po ponownym podłączeniu deski (obu kostek), podczas jazdy wskaźnik lata tylko w pozycję max i minimum na zmianę co jakiś czas.
Nic innego jak wymiana żarówki nie było robione.
Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem?

Pozdr.
A.
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014, o 21:49 przez Adix, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dead_beat
Lex Driver
Posty: 590
Rejestracja: 20 lut 2012, o 16:41
Model Lexusa: Stilo 2.4Abarth temporary
Skąd:: WWL
Lokalizacja: Starowola
Kontakt:

Post autor: dead_beat »

Hm. U mnie to normalny widok podczas jazdy ;-) ale ja to bym rozpial kostki jeszcze raz i potraktowal to "contact spray'em"

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Adix
Lex user
Posty: 44
Rejestracja: 3 sty 2011, o 14:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Wskaźnik spalania szaleje...

Post autor: Adix »

Hej,

Teoretycznie styki są czyściutkie... nie zaśniedziałe i ogólnie w stanie bdb. Fakt, można potraktować je Contact Sprayem...

Dziś rano do tego całego czujnika zaświeciło mi się Check engine + (migający) TRC OFF.
Ogólnie, autko wygląda, że jeździ poprawnie. Nie czuć ubytku mocy czy wyższych/niższych/nierównych obrotów... Jedyne co czasem się czuje (ale to też odczuwałem wcześniej) to delikatne kołysanie samochodem na zimnym silniku przez kilkanaście sekund po czym to ustępuje.
Dziś spróbuję podłączyć pod OBD2... (a przy okazji, może może ktoś polecić jakiś dobry soft do diagnostyki?)

EDIT:
W załączniku wynik podłączenia samochodu pod komputer...

Czy ktoś potrafi powiedzieć coś więcej na ten temat niż "kontrola świec, cewek, itd...", czyli to co wynika bezpośrednio z błędu?
Błędy wyczyściłem i na razie się nie pojawiły ponownie. Pojeżdżę trochę i zobaczę czy pojawią się ponownie...
I jeszcze taka ciekawostka... Faktycznie odczuwam czasami lekkie wibracje od silnika, więc może faktycznie któraś ze świec/cewek nie domaga, aczkolwiek jakoś ubytku mocy nie czuję. No chyba, że jest tak, iż przez ostatni rok (od kupna) jeździłem z niedoborem mocy i dlatego jako tako nie odczuwam jej braku...

Co sądzicie?

Pozdr.
A.
Załączniki
Error.jpg
Kody błędów
(41.59 KiB) Pobrany 250 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości