mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
KamKraw
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 21 sty 2014, o 13:40
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: KamKraw »

Pomożemy rozszyfrować kod błędu, wystarczy w google trochę pogrzebać. Jak jak jesteś kolego ze stolicy to ja mam czym odczytać błędy, zawsze wożę kabel w samochodzie, laptop też się znajdzie :pijak:
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: medyss »

do stolicy mam 180 km i będę jechał do radomia za 2 tyg to może się zgadamy :D jeżeli za tydzień nie dowiem się błędów z ELM bo pożyczam od kolegi to wtedy będę szukał pomocy tutaj :)
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: medyss »

a więc tak, po sprawdzeniu elm237 czy jakoś tak i aplikacją na androida wyszło że błąd który występuje to P1126. Po skasowaniu zaczął migać abs ale po dwóch ponownych uruchomieniach silnika, przestał i jest dobrze. Za to check i trc off nawet bez kasowania błędów nie świecą/migają poprostu przestały same z siebie... Mógłby ktoś przybliżyć co to za błąd ten P1126?
Awatar użytkownika
jankess
Lex Maniak
Posty: 803
Rejestracja: 28 maja 2013, o 20:59
Model Lexusa: is2ooT
Skąd:: NGI/NO
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: jankess »

Nie wiem czy to było czy nie ale po podłączeniu elma i pozostawieniu go w złączu obd2 zaczęła mi bardzo szybko migać kontrolka absu, nie wiedziałem dlaczego więc poszperałem w necie i wyszło na to że powodem tego było pozostawienie elma który najwidoczniej zwiera piny służące do sczytywania kodów błędów zarówno na postoju jak i dynamicznie w trakcie jazdy(po przekroczeniu 45km/h) możliwe to jest też przez zastosowanie zwykłej zworki ze spinacza (zwiera się piny 4 i 13 w złączu pod deska obd2). Szybkie miganie kontrolki absu ponoć znaczy że jest wszystko spoko i można skasować to poprzez wciśnięcie na wyłączonym zapłonie 8razy hamulca (wtedy po włączeniu zapłonu kontrolka absu znika normalnie jak zawsze) :doh:
This IS it
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: grucha2666 »

Witam dzisiaj zapaliła mi się kontrolka ABS i miga TRC OFF. Nie było żadnego Check Engine, silnik pracuje ok. Stanąłem na stacji wyłączyłem auto - odpiąłem na 10 minut aku podłączyłem, odpaliłem i znów się kontrolki zapaliły ale po 10 sekundach jazdy zgasły i jest ok. Czy ktoś wie z czym to może być związane?
Wczoraj jechałem na mocnej rezerwie i może auto wciągnęło jakieś brudy ze zbiornika?
W czwartek chcę go podpiąć pod kompa ale może ktoś już z was coś takiego miał?
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: Dawid0ss »

grucha2666 pisze:Witam dzisiaj zapaliła mi się kontrolka ABS i miga TRC OFF. Nie było żadnego Check Engine, silnik pracuje ok. Stanąłem na stacji wyłączyłem auto - odpiąłem na 10 minut aku podłączyłem, odpaliłem i znów się kontrolki zapaliły ale po 10 sekundach jazdy zgasły i jest ok. Czy ktoś wie z czym to może być związane?
Wczoraj jechałem na mocnej rezerwie i może auto wciągnęło jakieś brudy ze zbiornika?
W czwartek chcę go podpiąć pod kompa ale może ktoś już z was coś takiego miał?
Mrygające TRC OFF oznacza jakąś awarię silnika.
Lepiej to sprawdź, bo zwykłe resetowanie kompa to jak wymiana spalonego bezpiecznika na nowy bez naprawy, który za chwilę też się spali. A urządzenie niepotrzebnie dostaje pod dupie.
Pzdr
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: grucha2666 »

Wiem zastanawiam się tylko czy to nie było tak że auto dostało jakieś gówniane paliwo z dna zbiornika (już zatankowałem na FULL), wywalił błąd (chociaż dziwi mnie że nie zaświecił się check engine). teraz go zresetowałem i może problemu już nie być (bo dobre paliwo jest)
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: muzz »

U mnie ostatnio po odpaleniu pokazały sie kontrolki ale po kolejnym odpaleniu na desce nie bylo nic.
Jak sie znowu pokażą to trzeba zczytac błędy. A jak nie to przyjąć jako chwilowa słabość komputera.
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: grucha2666 »

Ok super. W czwartek i tak podjadę podłączyć do kompa i napiszę co wyszło. mam nadzieję że to była wina paliwa...
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: mrygające trc, świecąca kontrolka od hamulca i abs

Post autor: blue »

U mnie mrugało TRC i ABS po zrobieniu kilkuset km po autostradzie w ulewnym deszczu. Zalało którąś kostkę od czujnika prędkości przy kole. Po wyschnięciu zniknęło samo. Nie było żadnego błędu (mam inerfejs wpięty na stałe i sprawdzałem podczas jazdy).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości