Zablokowane radio w gs 300 ll pomocy !!!

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
wojtas2
Lex user
Posty: 130
Rejestracja: 9 cze 2014, o 14:23
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Zablokowane radio w gs 300 ll pomocy !!!

Post autor: wojtas2 »

Witam mam problem po rozładowaniu akumulatora zostal wpisany zły kod odblokowujący i radio się calkiem zablokowało pokazuję napis żeby skontaktować się dealerem a oni nie wiedzą jak się za to zabrać:/ może ktoś z was mial już taki problem i potrafi go rozwiązać pomocy !!!
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Zablokowane radio w gs 300 ll pomocy !!!

Post autor: passat1978 »

miałem podobny problem w :LEXUS: MKI ale na szczęście poprzedni właściciel na końcu książki zapisał nr i udało mi się odblokować radio. Nie wiem jak w :LEXUS: GS MKII ale w jedynce fabrycznie kodu nie było, można było go samemu wprowadzić dla własnych potrzeb, zadzwoń do poprzedniego właściciela bo możne on wprowadził kod i go zna z reguły to są proste kody pozdrawiam i powodzenia
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Zablokowane radio w gs 300 ll pomocy !!!

Post autor: Yarecki »

passat1978 pisze:miałem podobny problem w :LEXUS: MKI ale na szczęście poprzedni właściciel na końcu książki zapisał nr i udało mi się odblokować radio. Nie wiem jak w :LEXUS: GS MKII ale w jedynce fabrycznie kodu nie było, można było go samemu wprowadzić dla własnych potrzeb, zadzwoń do poprzedniego właściciela bo możne on wprowadził kod i go zna z reguły to są proste kody pozdrawiam i powodzenia
Tak tylko, nie wiadomo, czy jest możliwość na obecną chwilę wpisania tego kodu.
Chyba że ponowne odpięcie acu spowoduje pojawienie się takiej możliwości.
ReaperDG
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 5 cze 2014, o 12:09
Model Lexusa: brak
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Zablokowane radio w gs 300 ll pomocy !!!

Post autor: ReaperDG »

U mnie niestety pojawił się ten sam problem, z tym że MKI, radio P3700.

Na polskich forach mało informacji na ten temat, na zagranicznych znalazłem dwa sposoby:

Sposób nr 1:
TOYOTA-LEXUS-E300
841960 Suitable for P6801.P1700
TOYOTA-LEXUS-GS300
891440 Suitable for P6802.P1701
588410 Suitable for N404
The audio has been locked up when displaying "SEC" or "HELP". In such condition, it only can be normally used after decoding. Decoding steps as follows, When displaying "SEC", change it to "HELP" state.
1, Press top of button "TUNE" with button 1 depressed, "----" will be displayed, now input any 3 digit code and press button "SCAN" 3 seconds, "ERR" will be displayed. Repeat 10 times until "HELP" displayed.
2, Press button 1,4,6 & the switch button at one time, "SEC" re displays. Press top of button "TUNE" with button "1" depressed, and input the first 3 digit code 891 when "----" displayed. After inputting first 3digit code, Press bottom of button "TUNE" with button "1" depressed, "----" re displays, input the last 3digit code 440 and press "SCAN" for 3 seconds until "OK" displayed. Now can be normally operated on reset.
The steps work as described above but instead of OK I get ERR which means the 6 digit code is wrong.
Sposób nr 2:
If you don't have this unique code you must see the Lexus dealer, they can look it up in the factory information link, it goes by the serial number of the radio and the VIN or the car.

Na pierwszy ogień poszedł sposób nr 2, gdyż miałem niedaleko. Niestety po oo godzinie walki serwis Lexus Katowice przegrał bitwę i prosi o odstawienie auta w poniedziałek na kilka godzin... Ktoś poleci kumatego dealera Lexusa, czy mam pisać do wszystkich po kolei?

----

Problem rozwiązany - dostałem kod do radia od poprzedniego właściciela :)
Mimo wszystko czekam na odpowiedź od Lexus Kraków, ciekaw jestem jak rozwiążą sprawę :)
wojtas2
Lex user
Posty: 130
Rejestracja: 9 cze 2014, o 14:23
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zablokowane radio w gs 300 ll pomocy !!!

Post autor: wojtas2 »

Masakra problem dalej nie rozwiązany pewnie trzeba będzie kupić używkę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości