[IS200] Wymiana silniczka regulacji reflektorów

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Brejku
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 13:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

[IS200] Wymiana silniczka regulacji reflektorów

Post autor: Brejku »

Witam, od niespełna tygodnia jestem właścicielem Lexusa IS 200 i zauważyłem, że nie działa w nim w/w silniczek. Prawy reaguje na zmianę ustawienia położenia, a lewy niestety nic. Udało mi się zakupić całkiem tanio, ale teraz pozostaje kwestia wymiany. Z lewej strony jest dość ciasno więc nie chcę nic ciągnąć na siłę, stąd moje pytanie. Czy jest możliwość wymiany tego silniczka bez demontowania reflektora? Jeżeli tak, to może ktoś udzieli jakichś wskazówek co i jak :roll: byłbym ogromnie wdzięczny.
PS. szukałem podobnego tematu, ale nie znalazłem.
Brejku
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 13:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana silniczka regulacji reflektorów

Post autor: Brejku »

Help? Anyone?
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana silniczka regulacji reflektorów

Post autor: maniek_ls400 »

Odkręcenie reflektora w lexusach to nie jest coś trudnego. W LS trzymał się na 3 śrubach i wtedy pracujesz wygodnie. Polecam poszukać na YT lub w dokumentacji technicznej, która była (chyba też do IS) udostępniana w odpowiednim dziale tego forum. A sam silnik się po prostu wyciąga na siłę - ma na końcu ośki kulkę, która musi pokonać opór wejścia do gniazda (chyba, że w IS jest inaczej).
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana silniczka regulacji reflektorów

Post autor: kupiec1985 »

przekręć silniczkiem o 45 stopni i wyciągnij powinien wyjść , tylko wcześniej wypnij kostkę
Brejku
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 13:15
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana silniczka regulacji reflektorów

Post autor: Brejku »

Dzięki, uporałem się już z tym. Stworzyłem ten post właśnie dlatego, że silniczek po przekręceniu o te 45 stopni nie chciał wyjść a nie chciałem go ciągnąć na siłę, bo po 1. nie ma tam zbyt wiele miejsca żeby go jakoś złapac a po 2. nie chciałem nic uszkodzić (nie wiedziałem czy się jeszcze na czymś nie trzyma). Dzięki za odp,
Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości