[IS200] Problem z Kontrolą trakcji

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mum1N
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 10 mar 2014, o 23:02
Model Lexusa: IS 200 2002r.
Skąd:: Tarnów
Kontakt:

[IS200] Problem z Kontrolą trakcji

Post autor: Mum1N »

Witam.

Przeszukałem forum, pytałem wujka google, jeździłem do mechaników i nic...

Od początku jak kupiłem swojego IS'a nie działa w nim kontrola trakcji. Wszystko zachowuje się niby normalnie tzn. po przekręceniu kluczyka na zapłon zapala się ta żółta kontrolka z samochodem jakby w poślizgu i po 1-2 sek. gaśnie, ABS działa, po podpięciu kompa nie wywala błędów. Jednak przycisk TRC off nie daje żadnych rezultatów (nie zaświeca się TRC off na desce) mimo tego, że mechanik który sprawdzał twierdzi, że daje impuls. Kontroli nie ma w ogóle (parę razy wprowadziłem Lex'a w poślizg i nawet nie zamrugała kontrolka).

Może któryś/któraś z Was ma jakiś pomysł gdzie może to być wyłączone?? Ew. czy jest ktoś z okolic Tarnowa, żeby pożyczyć na chwilę na podmianę moduł TRC/SNOW, żeby podpiąć i sprawdzić czy to nie przycisk.

Za wszystkie sugestie z góry dziękuje. :podziw:

Sprawa dość pilna, to mój pierwszy samochód RWD a jak to popularnie ostatnio się mówi: "Winter is coming..." :zryw:

[Edit 25-09-2014]

Mały update...

Kolejny mechanik... Tym razem jednak postęp: Kod błędu C1203 (sterowanie silnika, błąd komunikacyjny) oraz wykrył, że kontrolka TRC OFF była po prosty wyłączona. Teraz radośnie zaświeca się po przekręceniu na zapłon, po zapaleniu silnika wesoło do mnie mruga cały czas. Gość sprawdził również połączenia pomiędzy sterownikiem TRC/ABS a sterownikiem silnika okazały się dobre.

Ponawiam pytanie odnośnie kogoś z okolic Tarnowa aby posłużył jako chwilowy "dawca" (tym razem sterownik TRC/ABS chciałbym na chwilę podmienić bo nie wiem czy go kupować czy nie)

PANOWIE / PANIE pomożecie??? :smile:

[Edit 07-11-2014] !!!!!NARESZCIE!!!!!

Wiadomość dla potomnych :D

W moim przypadku winny był ECU... Po rozebraniu i sprawdzaniu po kolei elementów, które mogły mieć wpływ na zachowanie TRC wyszło na jaw, że ktoś w mojej Lexi wcześniej wymieniał sterownik (może specjalnie, żeby mieć cały czas TRC OFF...) na przedliftowy (po nr części doszedłem do tego). Kupiłem używany sterownik na Alledrogo ale już o poprawnym nr (sprawdzone w ASO po VIN). Po podmianie kontrolka przestała mrugać, TRC działa jak należy
:) :klucz:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości