Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

Do sprawdzenia ale chyba:
Lexus ES300 2001-2003
Lexus ES330 2004-2006
Mazda RX8 2004-2008
Toyota Prius 2004-2009
I jeszcze Lexusy RX330 2004-2006 i RX350 2007-2008....
A co lepsze chyba przód i tył to jest ten sam.

Gdybyś przypadkiem wpadł na pomysł sprowadzania z ebay zamiennika to dawaj znac. Pare osob by bylo to przesylka taniej wyjdzie
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Post autor: Jac »

Spróbuję jeszcze poszukać używki w rozsądnej cenie i w znośnym stanie, ale poważnie myślę też nad tym zamiennikiem więc w razie czego będę się tutaj odzywał.
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Post autor: Jac »

Udało mi się znaleźć używany od mazdy rx-8.
Od tego sprzedawcy:
http://allegro.pl/czujnik-poziomowania- ... 15386.html

Pojechałem, na miejscu go rozkręciłem i w środku wyglądał na nówka. Zamontowałem i na razie po przejechaniu kilku(nastu?) kilometrów kontrolka się nie świeci.
W wolnej chwili podjadę na jakąś stację diagnostyczną żeby sprawdzić czy reflektory świecą na dobrym poziomie.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Post autor: Dawid0ss »

A skąd pomysł, że będzie pasował akurat od Mazdy ? Masz jakąś listę od jakich aut może pasować ten czujnik do IS200 ?

No i podstawowe pytanie. Czy działa poziomowanie świateł w trakcie jazdy ?

Pzdr
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Post autor: Jac »

Jeżeli chodzi o kompatybilność to kolega dommell podał kilka postów wcześniej sugerowaną listę więc poszedłem tym tropem, ale akurat poza Mazdą to można samemu to wywnioskować.
Wizualnie pasowały więc dlaczego nie spróbować? Konstrukcja samego czujnika jest raczej prosta więc nie trudno to zweryfikować wizualnie czy będzie pasował.
Tylko tak jak mówię, chodzi o sam czujnik, bez mechanizmu. U siebie akurat miałem walniętą również wtyczkę, więc w stosunku to dej z mazdy musiałem inaczej podłączyć przewody.

Co do działania w czasie jazdy to wydaje mi się, że nawet w org. nie działa to na tyle dynamicznie żeby wyłapywało każdą nierwówność. Dopiero dociążenie ktorejś z osi może dać jakiś efekt, ale tego jeszcze nie sprawdzałem.
Ostatnio zmieniony 6 sty 2015, o 01:41 przez Jac, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

O Mazdzie piszą na forach zagranicznych, ze to te same. Tak samo napisane jest na zamiennikach. Kiedys jeszcze wyczytalem inne auto, nie ze stajni Toyoty, ale nie moge sobie przypomniec teraz. Jak znajde w necie to dam znac.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Post autor: dommell »

A juz wiem....Honda Accord 2003 - 2007....

A jest tez wzmianka ze czasem mozna trafic na podobne ale jakby z lustrzanym odbiciem w środku. I tez ladnie gosc opisuje co trzeba zrobic co by sie nie zacieral. O wadliwym simeringu. Ten temat jest spoko ze zdjeciami:
http://www.lexusownersclub.co.uk/forum/ ... ng-sensor/
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Post autor: Dawid0ss »

Jac pisze:Co do działania w czasie jazdy to wydaje mi się, że nawet w org. nie działa to na tyle dynamicznie żeby wyłapywało każdą nierwówność. Dopiero dociążenie ktorejś z osi może dać jakiś efekt, ale tego jeszcze nie sprawdzałem.
Z tego co widzę u siebie, to mogę powiedzieć, że poziomowanie działa bardzo sprawnie i to w czasie rzeczywistym. Przy mocniejszym hamowaniu lub przyśpieszaniu auto od razu robi korektę wysokości świateł. Widać, jak po wyhamowaniu światła od razu idą w dół (w trakcie hamowania poszły w górę).

U mnie natomiast padło mocowanie czujnika z tyłu. Zapiekły się ruchome elementy i mocowanie się po prostu urwało. Spróbuję to jakoś połatać, bo czujnik sam w sobie działa. Tak czy owak na wszelki wypadek szukam zamiennika.

I tu pytanie. Ciekawe jak przedstawia się mocowanie czujnika od Mazdy, bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że jest takie same jak u mnie.

Pzdr
Jac
Lex user
Posty: 119
Rejestracja: 13 paź 2014, o 10:55
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Polska
Kontakt:

Post autor: Jac »

Jeżeli chodzi o mocowanie to nie wiem, ale nie liczyłbym na to.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Czujnik poziomowania świateł IS200 2004r przód

Post autor: Dawid0ss »

Jac pisze:Udało mi się znaleźć używany od mazdy rx-8.
Od tego sprzedawcy:
http://allegro.pl/czujnik-poziomowania- ... 15386.html
Rozumiem, że przełożyłeś sam czujnik, a mocowanie zostawiłeś od IS'a ? Coś musiałeś jeszcze przerabiać (jakieś otwory na mocowaniu, cokolwiek) ?

U siebie wymieniłem ostatnio cały tył, bo się mocowanie ułamało. Mimo to kontrolka nadal się czasami zapala (zazwyczaj po mocniejszym hamowaniu), więc chcę też wymienić przód i (mam nadzieję) mieć to z głowy :-D

p.s. Powiem Wam szczerze, że all tak walczą o te ksenony i się tym jarają, a przez te czujniki osobiście coraz częściej dochodzę do wniosku, że chyba bym jednak wolał ręczne sterowanie, nie byłoby z tym w ogóle zabawy i kłopotu

Pzdr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości