[GS300] Wymiana akumulatora - PROBLEMY!

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [GS300] Wymiana akumulatora - PROBLEMY!

Post autor: hydrant23 »

Pe_pe pisze:Nie wiem jak w MkII, ale w MkIII po odłączeniu auta trzeba było od nowa zaprogramować szyby od nowa (dowiedziałem się tego z forum). Każdą z szyb otwierasz do końca i zamykasz 3-4 razy. Po tym sterowanie z drzwi kierowcy powróciło Tyle jeśli chodzi o szyby, z resztą przypadków się nie spotkałem
kierownica i pamięć foteli tak samo
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300] Wymiana akumulatora - PROBLEMY!

Post autor: bunny54 »

Patent z programowaniem szyb nie działa. Przyczyna musi być gdzie indziej. Teraz kiera raz dziala raz nie, fiksuje oświetlenie wnętrza, czujniki zmierzchu nie sciemniają zegarów ale ksenon na auto odpala się. Lex pali i śmiga jak do tej pory. Chyba muszę odwiedzić AJC.


dziś 8:30.
Odpalam lexa i znów coś działa coś nie ale w innej konfiguracji, kontrolka światełna desce powróciła ale zapala się na chwilę po zgaszeniu świateł, potem gaśnie. No po prostu :crazy: można.
MJW
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:21
Model Lexusa: GS300/430
Skąd:: Gniezno
Kontakt:

Re: [GS300] Wymiana akumulatora - PROBLEMY!

Post autor: MJW »

bunny54 pisze:Odpalam lexa i znów coś działa coś nie ale w innej konfiguracji, kontrolka światełna desce powróciła ale zapala się na chwilę po zgaszeniu świateł, potem gaśnie. No po prostu :crazy: można.
Nie wiem jak w tym przypadku ale np. w audi a6c6 musisz zaadoptować nowy akumulator podpinając się komputerem bo też cyrki się będą działy...
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [GS300] Wymiana akumulatora - PROBLEMY!

Post autor: Yarecki »

MJW pisze:
bunny54 pisze:Odpalam lexa i znów coś działa coś nie ale w innej konfiguracji, kontrolka światełna desce powróciła ale zapala się na chwilę po zgaszeniu świateł, potem gaśnie. No po prostu :crazy: można.
Nie wiem jak w tym przypadku ale np. w audi a6c6 musisz zaadoptować nowy akumulator podpinając się komputerem bo też cyrki się będą działy...
W VAG to niedługo kierowca będzie się adaptować by tym wyjechać z garażu :biggrin2:
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [GS300] Wymiana akumulatora - PROBLEMY!

Post autor: hydrant23 »

gs mkII nie jest tak zdziczały regularnie przed zimą wyciągam aku na kilkanaście dni gdy wyjeżdżam na ferie , podładuję i śmiga już 10 rok , a w aucie tylko pamięć foteli i kiery znika
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [GS300] Wymiana akumulatora - PROBLEMY!

Post autor: klexus »

Sprawdź masę.
bunny54
Lex user
Posty: 296
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:27
Model Lexusa: GS300 2002r.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS300] Wymiana akumulatora - PROBLEMY!

Post autor: bunny54 »

Ok, sprawdzę masę jutro. Ale moim zdaniem gdyby to była masa to bywał by problem z odpalaniem a takowego brak. Auto pali od strzała.
krisolsztyn
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2014, o 09:26
Model Lexusa: gs300
Skąd:: olsztyn
Kontakt:

Re: [GS300] Wymiana akumulatora - PROBLEMY!

Post autor: krisolsztyn »

witam, mam takie same objawy w gs 300 mk2 jakie opisuje bunny 54
ponoć jest jakiś moduł komfortu ale nie mogę znaleźć symbol: "moduł sterownik toyata 82641-47020"
generalnie autem porusza się żona, niby coś zaśmierdziało, skleiło stycznik rozrusznika, który wymieniłem, autem przyjechałem do domu ale nadal występuje wariowanie:
centralny raz działa raz nie, szyby nie mają sterowania od kierowcy, blokada wewnętrzna drzwi nie działa, kiera nie rusza się, brak oświetlenia wnętrza
bezpieczniki sprawdziłam. mase oczyściłem, gdy wyciągam bezpiecznik pod nogami kierowcy od OBD, to czasem pojawia się oświetlenie i niby jest ok, ale gdy wyjmę kluczyk to znowu zonk
Panowie, proszę o poradę, gdzie szukać przyczyny?
Qbz
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 2 lut 2017, o 16:14
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Wieliczka
Kontakt:

Re: [GS300] Wymiana akumulatora - PROBLEMY!

Post autor: Qbz »

Cześć,
Małe odświeżenie tematu.
Mam podobny problem w RX300 98', niedawno został wymieniony rozrusznik i wtedy też przepalił się bezpiecznik, który został wymieniony. Teraz po odebraniu auta po serwisie hamulców, gdzie jedynym winowajcą całego problemu mogło być odpięcie akumulatora nie działa otwieranie i zamykanie auta z kluczyka (jedynie kręcenie), na wyświetlaczu nie ma danych odnośnie klimy i temperatur, są za to informacje o tym co robi radio, nie ma natomiast z niego żadnego dźwięku, na desce nie ma też pokazanych aktualnie odpalonych świateł oraz da się sterować jedynie szybą kierowcy.
Czy komuś udało się to ogarnąć?
Mogę dopiero za 2 tygodnie oddać auto z powrotem do mechanika, ale zastanawiam się, czy może da się to ogarnąć samemu w międzyczasie. Jutro będę jeszcze próbował z odpinaniem od auta i ładowaniem akumulatora, jeśli coś to da, to zedytuję ten post.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości