letnie opony do RX - Wasze oceny

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lotsy
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 27 lis 2014, o 22:46
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Dąbrowa T
Kontakt:

letnie opony do RX - Wasze oceny

Post autor: lotsy »

Witam, jestem trochę nowy (to mój pierwszy suv) a przymierzam się do zakupu letnich opon do mojego rxa, ostatnio sporo czytam komentarzy na temat opon na stronach hurtowni ale chętnie poznałbym Wasze opinie :D jakie oponki polecacie na podstawie Waszych doświadczeń. Przeszukałem forum w tym temacie i nie znalazłem takiego wyodrębnionego tematu ale myślę, że innym użytkownikom taki temat też by się czasem przydał ;)
No więc:
1. na czym jeżdżą Wasze rxy
2. jaka jest Wasza ocena zachowania opony na:
a)mokrym, , b) suchym - zakręty, droga hamowania itp
3. co z szybkością zużycia (styl jazdy?)
4. jak oceniacie głośność
5. jakieś inne spostrzeżenia - niespodzianki.
Pytania powyżej to tylko propozycja ale będę wdzięczny za Wasze spostrzeżenia. :biggrin2:

ps. oczywiście takie pytanie (myślę, że w osobnym wątku) można postawić także odnośnie zimówek no ale zima chyba już mija :biggrin2:
Awatar użytkownika
lotsy
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 27 lis 2014, o 22:46
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Dąbrowa T
Kontakt:

Re: letnie opony do RX - Wasze oceny

Post autor: lotsy »

A może inne pytanie: co Waszym zdaniem w samochodzie jest ważniejsze (ma większe znaczenie dla np bezpieczeństwa) - wycieraczki czy opony? Nie to, żebym lekceważył konieczność posiadania sprawnych wycieraczek na szybie ale pytanie na forum: "Jakie wycieraczki?" zebrało 33 odpowiedzi a ja nie mogę doprosić się o Wasze opinie w temacie dobrych sprawdzonych opon na lato :shout: pytam za wcześnie (jest zima)? a może dlatego że jestem tu nowy? a może pytanie głupie?????? Wiosna się zbliża i myślę, że nie ja jeden skorzystał by z waszych opinii :biggrin2:
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: letnie opony do RX - Wasze oceny

Post autor: dS »

Wszystko zależy od budżetu jakim dysponujesz.
Jeśli wyłożenie 4000zł na komplet opon nie jest problemem to brał bym Pirelli albo Dunlopy.
Jeśli nie chcesz wydać za dużo to zerknij sobie na opony Nankang, sporo osób je sobie chwali.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: letnie opony do RX - Wasze oceny

Post autor: owczar »

A ja polecę opony Toyo. Japońska klasa średnia, która niewiele ustępuje klasie premium, a jest sporo tańsza. Wolniej się starzeje, bo w JP nie bawią się domieszki starej gumy itd.

Na lato mam Toyo T1 Sport, a na zimę Toyo S953. Letnie są rewelacyjne, doskonałe do szybkiej jazdy.
Zimowe też pod kątem trakcji są świetne, ale są trochę głośne.
Pe_pe
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 3 lis 2013, o 20:52
Model Lexusa: Gs430 mkIII, Rx400h, Sc430
Skąd:: WOT
Kontakt:

Re: letnie opony do RX - Wasze oceny

Post autor: Pe_pe »

Dunlop Sp Sport Maxx, świetne (na mokrym i suchym)i ciche opony. Mam, wiem i jestem bardzo zadowolony. Niektórzy twierdzą, że szybko się zużywają, u mnie wytrzymają 2 sezony, czyli pomiędzy 50-60 tys.km. Jeżdżę dosyć dynamicznie, wiec jak dla mnie to bardzo dobry wynik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości