[IS200] JAKI MAKSYMALNY ROZMIAR OPON?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
irongrzes
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 17 gru 2014, o 18:45
Model Lexusa: is200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS200] JAKI MAKSYMALNY ROZMIAR OPON?

Post autor: irongrzes »

Jeżeli można się podpiąć to ja także muszę się już wyposażyć w letnie gumy tylko ma z tym dość duży problem. Opony będą pod felgę 17'' ale mój is200 jest dość poważnie obniżony i rozmiarowo najbardziej pasowałoby mi 215/50 ale z tego co widzę to mało kto poleca taki rozmiar i tu nasuwa się moje pytanie czy takie opony byłby OK. Zawieszenie jest dość twarde i na pewno nie założę profilu 45 bo mi kręgosłup zerwie z drugiej strony opona 55 przy feldze 17" będzie mi na 100% obcierać. Teraz mam zimówki 205/55 i jest ok ale przy feldze 16".
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS200] JAKI MAKSYMALNY ROZMIAR OPON?

Post autor: dS »

Dlaczego miało by ci zerwać kręgosłup przy profilu 45? przecież 215/45 to standardowy rozmiar opony 17". Po prostu trzeba nauczyć się jeździć z niskim profilem a nie pedał w podłogę i ognie po największych dziurach.
215/50 jest nieco za duża, bo dopuszczalne jest aby opona była większa o ok2% od nominału, a ta jest większa o ponad 3%, choć na upartego można ją założyć. Ewentualnie jak bardzo nie chesz 215/45 to zainteresuje się może 225/45R17.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości