[is 300] Tuleja w zawieszeniu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
dawidek106
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 31 maja 2014, o 20:08
Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [is 300] Tuleja w zawieszeniu

Post autor: dawidek106 »

Yarecki pisze:
dawidek106 pisze:jest w miarę komfortowo.
Hmm to jest właśnie klucz "w miarę" , a ma być jak na ori, bo dla Ciebie to w miarę to dla kogoś kto szuka komfortu OEM będzie przepaść :ok:
Tylko Is nie jest autem do komfortowej jazdy tylko raczej do sportowej, nawet na fabrycznym zawieszeniu IS jest twardy w porównaniu choćby np. do ACCORDA.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [is 300] Tuleja w zawieszeniu

Post autor: Yarecki »

dawidek106 pisze:
Yarecki pisze:
dawidek106 pisze:jest w miarę komfortowo.
Hmm to jest właśnie klucz "w miarę" , a ma być jak na ori, bo dla Ciebie to w miarę to dla kogoś kto szuka komfortu OEM będzie przepaść :ok:
Tylko Is nie jest autem do komfortowej jazdy tylko raczej do sportowej, nawet na fabrycznym zawieszeniu IS jest twardy w porównaniu choćby np. do ACCORDA.
On jest bardziej zwarty niż twardy bym powiedział, ale skoro tak to na tych tulejach będzie znacznie twardszy.
Proponuje przejechać się na tym po płytach monowskich, obadasz wtedy jak przód pięknie wali i podskakuje z powodu braku amortyzacji właśnie na tym wahaczu. :pijak: .
Po coś te skośne to wydumali. Ale u nas "stado fachowców zawsze lubi coś poprawić" albo wyciąć bo niepotrzebne, albo wzmocnić bo dłużej wytrzyma, mimo że spieprzy całą charakterystykę zawieszenia to już nie istotne.
Później ludziom wmawiają że wzmocniona lepsza i tak się kręci kabarecik. :pijak:
Co do sportu w IS200 to też ciekawostka :ok:
Awatar użytkownika
dawidek106
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 31 maja 2014, o 20:08
Model Lexusa: Był IS 200, jest ACCORD 2.2 ictdi
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [is 300] Tuleja w zawieszeniu

Post autor: dawidek106 »

Ja tam nie czuję żadnej różnicy w pracy wahaczy na tych zwykłych czy na tych wzmacnianych tulejach, ale może przez obniżany zawias. Na zwykłych sprężynach może to jest odczuwalne.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: [is 300] Tuleja w zawieszeniu

Post autor: Yarecki »

dawidek106 pisze:Ja tam nie czuję żadnej różnicy w pracy wahaczy na tych zwykłych czy na tych wzmacnianych tulejach, ale może przez obniżany zawias. Na zwykłych sprężynach może to jest odczuwalne.
:ok2:
dawidek106 pisze:Powiem szczerze, że nawet na sportowym zawieszeniu na tych tulejach jest w miarę komfortowo.
:fiu:
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [is 300] Tuleja w zawieszeniu

Post autor: baniaq »

Ja mam febesty od 10kkm i jeszcze jeżdżą. Ta tuleja kosztowała dokładnie 56pln, nie 30, sorry za wprowadzenie w błąd. Wygląd OEM.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
jezyk_05
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 3 paź 2014, o 18:50
Model Lexusa: LS 430 / gs 430 mk3
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Kontakt:

Re: [is 300] Tuleja w zawieszeniu

Post autor: jezyk_05 »

Dowiadywałem się febest 30 zł mniej więcej w subaraku ;) w najgorszym wypadku padnie na tą firmę właśnie
TmK18
Lex user
Posty: 158
Rejestracja: 9 lip 2013, o 19:25
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: [is 300] Tuleja w zawieszeniu

Post autor: TmK18 »

też kupiłem febest'y ale może mi ktoś powiedzieć do czego służą te 2 metalowe podłużne bolce w komplecie ? bo nijak nie dało się ich tam wpasować
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości