Konserwacja Szyberdachu

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
geniusz
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 16 lis 2011, o 23:42
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Konserwacja Szyberdachu

Post autor: geniusz »

Mój lex ma już swoje latka i po zimie okazało się, że nie mogę otworzyć szyber dachu ktoś interesował się tematem konserwacji szyber dachu?
Bo pewnie smar się zrobił stary i stracił swoje właściwość poślizgowe. Zimą już zaczął się zacinać ale jeszcze udało mi się go zamknąć a teraz słyszę jak coś w nim klima ale nie ma siły go otworzyć.
Awatar użytkownika
geniusz
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 16 lis 2011, o 23:42
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: Konserwacja Szyberdachu

Post autor: geniusz »

Może ktoś miał problemy z szyber dachem podobne do moich i sobie z nimi poradził.
Po dzisiejszych pracach mam takie objawy, że po naciśnięciu przyciski dach rusza ale tylko tak cyknie i staje od razu na podnoszeniu jak i przesuwie po czym słychać jakby przekaźnik puszczał. Bo zastanawiam się czy przypadkiem silnik nie padł.
Awatar użytkownika
lewmichal
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 9 sty 2015, o 12:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Świdnik
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Re: Konserwacja Szyberdachu

Post autor: lewmichal »

Podejrzewam, że silnik się wyłącza, bo czuje za duży opór. Jest to zabezpieczenie przed uszkodzeniem silniczka. Podobna sytuacja ma miejsce dla anteny elektrycznej. Jest tam jakiś czujnik przeciążeniowy.
Najlepiej będzie to rozebrać, odłączyć silniczek i sprawdzić, czy dach chodzi normalnie, czy stawia opór, sprawdzić mechanizmy, prowadnice. Wtedy oczyścić, przesmarować i złożyć. Po tym powinno hulać.
daniel.z
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2014, o 23:07
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Konserwacja Szyberdachu

Post autor: daniel.z »

sporo na ten temat wraz z zdjęciami i opisem, poradami jest na forum kosmetykaaut.pl
oprócz tego tematy o pielęgnacji lakieru, wnętrza, opon itp.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości