Problem lexus is200

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
lukaszluki
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 6 maja 2015, o 10:08
Model Lexusa: is200
Skąd:: ZARY
Kontakt:

Problem lexus is200

Post autor: lukaszluki »

Witam posiadam lexusa is200 2000r z silnikiem 2.0. Jestem świezo po wymianie drązkow i stabilizatorów z przodu oraz po wymianie tarcz i klockow hamulcowych. moj problem polega na tym ze gdy jade i proboje skrecic w lewo lub prawo strasznie stuka mi w kole jest to taki metaliczny dzwiek, dzieje sie to tylko przy hamowaniu na skreconych kolach. moj mechanik sprawdzal zaciski oraz klocki 4 razy i nie ma pojecia co to moze byc. dodam ze przed wymiana kiedy jezdzilem na starych tarczach i klockach nie strzelalo nic. rowniez kiedy jade i skrecam kolami bez hamowania nic nie strzela. nie mam pojecia co to moze byc i prosze o jakies wskazowki, porady. dziekuje :)
Awatar użytkownika
chudyone
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 22 lut 2011, o 11:27
Model Lexusa: is200 sport cross
Skąd:: Straszyn
Kontakt:

Re: Problem lexus is200

Post autor: chudyone »

siemanko, sprawdź dolne wahacze przednie a zwłaszcza silentblocki na bananach. Miałem kiedyś podobny problem i żaden diagnosta nie potrafił dojść do tego co to może być, a okazało się, że były to dolne wahacze :)
Awatar użytkownika
Litwin
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 29 paź 2014, o 09:43
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wilno, Litwa
Kontakt:

Re: Problem lexus is200

Post autor: Litwin »

A jadąc prosto i hamując nie ma takiego jednorazowego dzwięku? Czasami klocki źle przymocowują, mają luz i przy wciśnięciu hamulca stukają ob rotor.
lukaszluki
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 6 maja 2015, o 10:08
Model Lexusa: is200
Skąd:: ZARY
Kontakt:

Re: Problem lexus is200

Post autor: lukaszluki »

Jutro jade do mechanika sprawdzic te silentblocki na bananach bo wahacze to napewno nie sa bo robilem przedlad wahaczy i mialem do wymiany z tylu i je wymienilem :D a jadąc prosto i hamujac nie ma tego dzwieku wystepuje on tylko przy skrecie :/
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Problem lexus is200

Post autor: przemosc »

Zdiagnozuj i daj znac co i jak bo mam to samo a wlozylem w to sporo pieniedzy
grzkas
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2015, o 11:38
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Tilburg, Holandia
Kontakt:

Re: Problem lexus is200

Post autor: grzkas »

lukaszluki pisze:Jutro jade do mechanika sprawdzic te silentblocki na bananach bo wahacze to napewno nie sa bo robilem przedlad wahaczy i mialem do wymiany z tylu i je wymienilem :D a jadąc prosto i hamujac nie ma tego dzwieku wystepuje on tylko przy skrecie :/
Od razu mówie - zacząć od kontroli klocków i tłoczków, oraz blaszek na prowadnicach klocków!

U mnie pukanie było dokładnie tak jak opisujesz, skręcone koła i szybsze wciśnięcie hamulca powodowało metaliczny stuk po obu stronach auta. Po rozebraniu układu doszedłem do wniosku, że tłoczki nie mają odpowiedniego luzu, oraz, że blaszki zbyt ciasno trzymają klocki, przez co nie wracają od razu po uwolnieniu pedału hamulca... Ogólnie zalecam kompletny przegląd układu hamulcowego, przesmarowanie tłoczków tak, żeby można je było jedną ręka wciskać do środka to raz, dwa odpowiednie ułożenie klocków hamulcowych i prowadnic, można lekko podgiąc blaszki i na gorąco sprawdzac jak sie sprawuja. Reszte polecam w temacie naszego kolegi z forum viewtopic.php?f=41&t=10802&p=93094&hilit=hamulce#p93094

Problem z blokującymi się hamulcami i dziwnym stukaniem jest znany większości użytkowników ISów pierwszej generacji, U mnie po konkretnych zabiegach z hamulcami nastała cisza, nigdy bym nie pomyślał , że klocki mogą powodować takie pierdo*ięcie przy hamowaniu/skręcaniu.
lukaszluki
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 6 maja 2015, o 10:08
Model Lexusa: is200
Skąd:: ZARY
Kontakt:

Re: Problem lexus is200

Post autor: lukaszluki »

przemosc pisze:Zdiagnozuj i daj znac co i jak bo mam to samo a wlozylem w to sporo pieniedzy
A co wymieniales u siebie?
Bylem u mechanika i wszystko to co przytoczyliscie wyzej jest sprawne... mechanik powiedzial ze sie poddaje ;p
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Problem lexus is200

Post autor: przemosc »

Tuleje wachaczy, swoznie dolne i gorne, gumy stabilizatora, klocki i tarcze (robione w serwisie), amortyzatory - dlatego czekam i juz nie dokladam :/
Awatar użytkownika
Jarekkk
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 6 lut 2015, o 11:04
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Problem lexus is200

Post autor: Jarekkk »

być może jeden ze ślizgów sie poprostu zapiekł zacisk krzywo sie zaciskał na tarczy i tarcze skrzywiło, jak rozwiniesz większa prędkość to czujesz drgania na kierownicy ? skarżyło się troche ludzi na taką przypadłość w naszym isie. Jeśli masz takie objawy to wymień piastę chociaż z tego co napisałes to wydaje się że dopiero proces krzywienia się rozpoczął także działaj póki nie jest za późno
lukaszluki
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 6 maja 2015, o 10:08
Model Lexusa: is200
Skąd:: ZARY
Kontakt:

Re: Problem lexus is200

Post autor: lukaszluki »

dzisiaj wymieniam prowadnice klockow hamulcowych zobaczymy czy to cos pomoze : ) jak nie sproboje w serwisie moze tam zdiagnozują problem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości