[IS200] Odgrzybianie klimy

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: WoznY »

Ostatnio się tym zająłem.

po 1 PRIMO FILTR KABINOWY wymienia się co roku i serdecznie POLECAM to zrobić, ilość liści i mikroorganizmów na nim po roku jest olbrzymia! Szyba będzie mocno parować i bedzie śmierdzieć, jeżeli tego nie wymienicie (nawet na najtańszy).

po 2 PRIMO polecam jak koledzy wyżej mówili spreja do odkażania którego się stawia na 15-20 min w kabinie na wew. obiegu + klima na mróz + nawiew na maxa (można po 15 min pozmieniac ustawienia dmuchawy szyba/nogi/twarz aby wszystkie kanały na 5 dodatkowych minut sie przedmuchały

po 3 PRIMO, ULTIMO nikt nie otwiera w tym czasie drzwi! :D:D

ps. Mikroorganizmy rozwijaja się bez względu na temperature, po czasie i tak jest ich miliardy nawet jak by temp była ciągle na 16*C ustawiona, jedne szybciej, drugie wolniej (zależy od ich optymalnej temp. podziału/rozmnażania) ;) -pozdrawiam student biotechnologii :D
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: madkiw »

Z tym sprayem do środka to tak nie do końca, zrobiłem a po miesiącu znowu śmierdzi. Ciekawszą metodę widziałem tutaj http://diy-auto-repair.wonderhowto.com/ ... em-401378/
po angielsku jak coś. Nawet z ciekawości kupiłem na allegro ten Lysol, jak przyjdzie to się pobawię, zobaczę co to da. Jeszcze gdzie indziej czytałem że można zamiast tego Lysol-a zastosować izopropanol wymieszany z wodą, tak mniej więcej pół na pół.
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: jordi007 »

Opisujecie rożne sposby i pewnie sa one dobre ale szukacie oszczednosci to zrozumiałe moim zdaniem najlepiej kupic na gruponie zeby wyczyscil zakład koszt 50 zł odrazu ozonuja w srodku a najwazniejsze wymieniaja płyny w klimie filtr groszowa sprawa. to czy jest szens stosowac jakies srodki ?
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: adamsky73 »

Za 50 PLN to nie wątpię że czyszczenie będzie gruntowne. Baaaaaaardzo
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: WoznY »

a po co wymieniać czynnik w klimie? Zawsze mnie to zastanawia po co... równie dobrze w kuchennej lodówce powinno się go wymieniać jak tak :D Jak nic sie nie dzieje, to wyczyścić nawiewy i kanały
n0rek
Lex user
Posty: 242
Rejestracja: 29 lip 2015, o 10:51
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemysl
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: n0rek »

albo macie strasznie drogich fachowcow albo u mnie tacy tani, ja robie od lat w tym samym miejscu dobijanie, odgrzybianie i ozonowanie czy jak to tam nazwac, zawsze po wszystkim wymieniam filtr kabinowy i jeszcze nigdy nie smierdzialo nic, klime serwisuje raz do roku przed sezonem letnim choc chyba powinno sie to robic dwa razy do roku

za calosc place od 60 do 120zl w zaleznosci czy i ile brakuje gazu/freonu (oczywiscie cena bez filtra), w hondzie przed sprzedaza robilem samo ozonowanie/odgrzybianie to zaplacilem 20zl

nie polecam natomiast opisanych "bomb" do odgrzybiania, ogolnie to co napisal jeden z moich przedmowcow szukanie dziury w calym
Awatar użytkownika
jordi007
Lex Driver
Posty: 534
Rejestracja: 5 lip 2011, o 15:40
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: jordi007 »

po to ze freon zawsze troszke ucieka a olej w sprezarce dla zywotnosci sprezarki super moze to i nie czysci ale ja robie raz w roku jeszcze nigdy nie dobijałem wiecej freonu niz 50ml raz tylko olałem temat wymieniłem po dwoch latach i co odrazu zauwazyłem wieksza efektywnosc klimy duzo cichsza praca sprezarki i to bardzo. jak jest i ozonowanie to raz na rok po zimie i badziej ci przeczysci niz tez specifiki do kanałów. to jest tylko moje zdanie mozecie sie nie zgodzic
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: madkiw »

Z racji tego że dziś ciepło, ponad 15 stopni, zrobiłem sobie czyszczenie. Okazuje się że to banalne, za dywanikiem w rogu rzeczywiście jest rurka odpływu, zdjąłem kolanko, wsunąłem rurkę i do roboty. Cała puszka mi nie weszła bo zaczęła już piana wyłazić, ale 3/4 weszło. Zostawiłem na 30 min. jak chcieli, potem odpaliłem klimę, spod samochodu się lało aż miło i już, piękny chemiczny zapach :D Potem jeszcze zaaplikowałem ten Lysol o którym pisałem wcześniej, więc teoretycznie zabiłem wszystko na śmierć, nowy filtr i gotowe.
Zobaczymy ile to teraz wytrzyma.
Mati_92
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 25 cze 2013, o 10:40
Model Lexusa: Gs 430
Skąd:: CAL
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: Mati_92 »

Pomogło takie wyczyszczenie klimy zapachy zniknęły ?? Środki o których mówicie aplikujemy w plastikowe kolanko czy ten czarny gumowy wężyk ??
marines
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 17:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Odgrzybianie klimy

Post autor: marines »

Za 50zł spokojnie można oczyścić klimę, taką cenę proponuje np. http://www.praniewarszawa.pl/
Dodatkowo można np. wyprać tapicerkę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości