RX - dziwne stukanie w zawieszeniu (pneumatyka)

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach

RX - dziwne stukanie w zawieszeniu (pneumatyka)

Postprzez brodi » 19 gru 2015, o 21:33

Sprawa tyczy się Rxa 350 2006 z pneumatyką. Gdy auto jest uniesione, każda drobna przeszkoda, nierówność, powoduje niemiłe stukanie w przednim zawieszeniu. Problemu w ogóle nie ma gdy auto jest w pozycji "normalnej" bądź gdy jest obniżone. Auto u mnie od niedawna i chyba jest to jedyna rzecz która lekko mnie zaniepokoiła. Spotkał się ktoś z tym, a może jest to całkowicie normalne? Z góry dziękuję za pomoc
brodi
Lex user

Model Lexusa: rx350

Re: RX - dziwne stukanie w zawieszeniu (pneumatyka)

Postprzez markami » 20 gru 2015, o 09:35

Sprawdź amortyzatory czy nie mają wycieku jak wylany to do wymiany lub regeneracji. Sprawdź drążek stabilizujący czy łączniki drążka nie maja luzów, tuleje gumowe drążka czy nie ma luzów, końcówki kierownicze oraz sworzeń wahacza i mocowanie wahacza. I to powinien ci dać odpowiedź. Jaki to odgłos metaliczny czy taki głuchy?

brodi napisał(a):Sprawa tyczy się Rxa 350 2006 z pneumatyką. Gdy auto jest uniesione, każda drobna przeszkoda, nierówność, powoduje niemiłe stukanie w przednim zawieszeniu. Problemu w ogóle nie ma gdy auto jest w pozycji "normalnej" bądź gdy jest obniżone. Auto u mnie od niedawna i chyba jest to jedyna rzecz która lekko mnie zaniepokoiła. Spotkał się ktoś z tym, a może jest to całkowicie normalne? Z góry dziękuję za pomoc
markami
Lex user

Model Lexusa: Lexus LS430/Toyota Avensis T25

Powrót do Pozostałe