Odpowietrzanie pompy abs

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: medyss »

w yarisce leje się z tłoczków tylnych i hebel się nie zapowietrza i jest jak brzytew a tu wszystko suche i ma się zapowietrzać? Wymieniałem już raz pompę i nie ma mowy żeby płyn do serwa się przedostawał, tam jest sucho a raczej tłusto od smaru. Mówię o trzpieniu który wychodzi z serwa do pompy. Nie mam już siły na te hamulce :( Chyba oddam do mechanika tylko że już dwa razy oddałem i żaden nic nie wskórał, tylko sam pompę wymieniłem i się poprawiło ale jak widać tylko na rok. Do rzeczy, hebel na zgaszonym twardnieje po paru nacisnięciach, na odpalonym lekko naciskam i wchodzi do podłogi i tak za każdym razem, wcześniej miałem że jak popompowałem to jeszcze wyżej brał ale teraz leci do końca - czyżby znowu pompa? Skoro płynu nie ubywa...
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: klexus »

Tak ma być powoli hamulec bedzie wchodził az do końca,
czyli odpalasz wsiadasz wciskasz z dość dużą siłą i po 10-15s pedał jest wciśnięty.
Podczas jazdy tego nie zrobisz:)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: owczar »

U mnie w mitsubishi tez kiedyś miałem podobne akcje co kilka miesięcy. Nie było widać wycieku, a hamulec się zapowietrzal. Okazało się, że przewód do zacisku był słabo dokrecony.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: medyss »

zaraz po zakupie było elegancko i hebel był twardy ale tylko do pierwszej zimy, może i wpadać po paru sekundach ale właśnie podczas hamowania idzie do samej podłogi więc jest lipa i słabo hamuje... Oddam do mechanika bo sam już nie mam siły na te auto
Awatar użytkownika
agatka
Lex Driver
Posty: 310
Rejestracja: 20 lis 2015, o 01:14
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lodz
Lokalizacja: Łódz
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: agatka »

Nie kombinuj oddaj czym prędzej
Hamulce=twoje zycie
kamil222
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2015, o 12:46
Model Lexusa: 123
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: kamil222 »

również był uważał - lepiej zlecić to fachowcom.
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: Odpowietrzanie pompy abs

Post autor: medyss »

no więc, temat ogarneliśmy sami z tatą :D Pompa od anglika która nie pasowała zaczeła się pocić na łączeniach stąd się zapowietrzył układ hamulcowy itd. Zdobyłem dosłownie za grosze oryginalną pompę też od anglika z tym że typ jak mój, kupiłem 1l płynu ATE DOT4, wymieniłem, odpowietrzyliśmy (metoda pompuj trzymaj odkręć zakręć puść i od najdalszego koła pompy hamulcowej). Pompę ABS też odpowietrzyliśmy tak jak to pisało w manualu - zrobiłem w starym korku wlewu płynu specjalny wentyl przez który dałem ciśnienie z kompresora przez co płyn zaczął ładnie wychodzić odpowietrznikiem pompy, bąbelków było mało ale jednak poszło. Po wszystkich zabiegach hebel jest na dotyk :dance3: Nowe tarcze ATE + klocki ferodo premier i jest porządny hebel. Mam nadzieję że to już moja ostatnia przygoda z hamulcami bo wszystko jest nasmarowane i jak nowe. Mam też nadzieję że mój post pomoże ludziom którzy będą mieć podobny problem z hamulcami co ja. :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości