GS 430 MKIII - mocowanie zacisków tył

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach

GS 430 MKIII - mocowanie zacisków tył

Postprzez voodoo84 » 29 cze 2016, o 12:30

Cześć, chciałem wymienić tarcze hamulcowe tylne bo są już na limicie ale mechanik miał problem z demontażem zacisków, ponoć są tam jakieś tuleje których nie mógł wybić. Czy ma ktoś może rysunek złożeniowy żebym mógł zlokalizować element o który chodzi.
Pozdrawiam
voodoo84
Lex user

Model Lexusa: GS430 mkIII

Re: GS 430 MKIII - mocowanie zacisków tył

Postprzez wojtekS » 29 cze 2016, o 19:01

Czyli zaciski do wymiany. Tam nie ma żadnych tulei - poprostu prowadnice stanięte w zacisku.

Lexus specjalnie chyba wsadza tam 0,0005 grama smaru. Ledwie koniec prowadnicy go widzi, reszta chodzi na sucho. Wystarczy dobry wjazd w kałużę i problem gotowy. Wilgoć pod gumowym zabezpieczeniem.

Mi się to trafiło w GS450h przy przeglądzie po 60 kkm :D prawy tył....... brak moźliwości odsunięcia. Zardzewiała prowadnica w zacisku na amen.

Zacisk kupiłem w idealnym stanie na allegro za 250 zł (ASO to 1800 zl), sam wymieniłem i napakowałem tam i do drugiego nie staniętego jeszcze tyle smaru ile wlazło, tak jak to w hondzie było. Do dziś spokój, sprawdzane osobiście przy kaźdej wymianie kół lato / zima.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Re: GS 430 MKIII - mocowanie zacisków tył

Postprzez Mike_sti » 29 cze 2016, o 19:56

miałem to samo miesiąc temu w swoim is250
mechanik nie powinien mieć problemu jeśli ma w warsztacie palnik. bez niego się nie obędzie niestety. można prowadnice dobrze wyczyścić, założyć nowe gumki ( 48 zł oryginał ) dobrze nasmarować ate plastilube i powinno chodzić jak nowe.
co sezonową zmianę opon jeszcze odkręcić i sprawdzić. jeśli się tego nie da to koniecznie inny zacisk + jażmo z prowadnicą ( bracket ) sprawny kupić tak jak kolega pisał
Mike_sti
Lex user

Model Lexusa: is250

Powrót do Pozostałe