[gs300] Problem z klimą i następstwa....by Rsz1981

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach

[gs300] Problem z klimą i następstwa....by Rsz1981

Postprzez maxkow » 26 wrz 2010, o 12:10

Jakiś czas temu pojawił się u mnie problem z klimatyzacją.Przy próbie właczenia klimy na postoju momentami blokował mi się pasek klinowy.Przy właczeniu w czasie jazdy wyłączała się klima a na chwile zapalała się kontrolka ładowania.
Prawdopodobnie cos z kompresorem. No nic mając na uwadze powyższe problemy postanowiłem nie włączać klimy do czasu naprawy.
W dniu wczorajszym....urwało mi sie koło pasowe od wału!
Prawdopodobnie kompresor dawał tak duże obciążenie że koło pasowe tego nie wytrzymało i efekt końcowy możecie zobaczyć na poniższych fotkach:
ObrazekObrazek

Dzis zadzwoniłem do ASO aby dowiedzieć się jaki jest koszt kompletnego kompresora i koła pasowego.
kolo pasowe wału - 1535,14zł ! ! !
kompresor klimatyzacji - 6575,32zł ! ! !

Kierownik serwisu, z którym rozmawiałem sam stwierdził, że w przypadku auta, które ma kilka lub kilkanaście lat ceny te są niedorzeczne i zasugerował udanie się do zakladu specjalizującego się w serwisie klimatyzacji. Tam niech stwierdzą jaka część została uszkodzona i taką poszczególną będę mógł zamówić w ASO.

Ponadto kierownik za całkowicie bezzasadną uznał stosowaną przez ASO w Szczecinie praktykę mechanicznej weryfikacji historii serwisowej auta za którą życzy sobie 500zł. Dodał, że jest to kolejny sposób salonu na wyciąganie pieniędzy od klientów.

Podjąłem decyzję, że jak tylko ogarnę auto pod względem mechanicznym (OEM koło pasowe + naprawa klimy) to auto oddaję do naprawy w serwisie w Gdyni mimo że będę miał do zrobienia 300km zamiast 100 do Szczecina.
maxkow
Lex Maniak

Model Lexusa: is200

Re: [gs300] Problem z klimą i następstwa....by Rsz1981

Postprzez maxkow » 26 wrz 2010, o 12:11

ojoj ale bajzel sie zrobił a jak z czesciami uzywanymi??
maxkow
Lex Maniak

Zamienniki sprzedaja na allegro np.kompresor od 300-450zł ale nie mam gwarancji że będzie chodził i jak długo.Sprzedawcy dają tylko gwarancję rozruchowa 3-7dni więc wolałbym oddać mój kompresor do zakladu specjalizujacego sie w naprawach klimatyzacji.W razie czego osobne podzespoly do sprezarki mogę zakupic w ASO.
W USA znalazłem kompresor za 515$ ale nie nówka a jedynie Remanufactured

Koła pasowego uzywki nie znalazłem.

rsz1981
maxkow
Lex Maniak

Nie zazdroszcze koledze . Oj zaboli po kieszeni oby jak najmniej - no, ale to tzw. złośliwość rzeczy martwych.

lukas78
maxkow
Lex Maniak

Tak licze koło pasowe 1500+założenie + naprawa klimy +/- 1000zł.
Jest nauczka na przyszłośc - robić regularne przeglądy klimatyzacji.

rsz1981
maxkow
Lex Maniak

Postprzez maxkow » 26 wrz 2010, o 12:12

oj oj oj nie zazdroszczę.
Apropo klimatyzacji rodzi mi się pytanko.. Gdzie nabijacie swoją klimatyzację i robicie jej przeglądy?? Tylko i wyłącznie ASO??
Skoro zatarła ci się sprężarka to dlatego żę dawno nie był wymieniany w niej olej i było dużo wody w układzie?? Czy porostu był zalany nieodpowiedni olej. Z tego co czytałem to do sprężarki marki DENSO jest lany Olej ND-OIL 8, (jest on nieosiągalny w Polsce, przynajmniej dla mnie) ale zamiast tego stosuje się podobno olej PAG 46. W większości warsztatów z klimatyzacją do sprężarki jest lane co popadnie i nikt się o to nie pyta, a każdy olej ma swoje parametry i źle dobrany na dłuższą metę powoduje problemy ze sprężarką.
Czy ktoś przerabiał dogłębniej temat klimatyzacji i ewentualnie mógłby mnie poprawić bo nie uśmiecha mi się jechać 300km w jedną stronę do ASO w celu przeglądu klimy

r7sccot
maxkow
Lex Maniak

Postprzez maxkow » 26 wrz 2010, o 12:12

moim zdaniem regularna wymina czynnika i sprawdzanie klimy tzn raz do roku powinno wystarczyc nie wazne jaki olej poniewaz wszedzie z tego co wiem jest lany o tych samaych parametrachprzynajmniej w Polsce. Na swiecie jest malo farbryk produkujacych czynnik a ostatnio nawet jedna w europie sie zamknela i 2 krotnie podrozal czynnik podobno w hurcie

robert jak chcesz to sie dowiem czy takie kolo pasowe moge miec taniej jak cchesz podaj mi tylko numer czesci

Ostatnio edytowany przez tomekb (2010-07-26 21:14:39)
maxkow
Lex Maniak

Postprzez maxkow » 26 wrz 2010, o 12:13

Nie wiem ile kosztuje przeglad klimy w ASO - jak bede mial kontakt z nimi to zapytam i podam do publicznej informacji.
Niestety salon gdzie kupowalem auto nie poinformowal mnie kiedy byl robiony przeglad klimy a mój błąd że tego nie zrobiłem.

Serwisy zalecają 2 razy do roku kontrole stanu układu klimatyzacji.Ja bede zaglądał raz i powinno byc ok.

rsz1981
maxkow
Lex Maniak

współczuję koledze ... cos jakos szczescia do tego gs'a rsz1981 nie masz...tak czasami patrze na alledrogo na uzywane czesci do gs i spokojnie po taniosci mozna cos znalezc i ewentualnie dopiescic u mecha (sprezarka) , ceny niewysokie bo popyt maly 2 lata temu skrzynia A/T ok3000 zl(tak sprawdzalem przy zakupie lexa poniewaz myslalem ze A'/T to sie sypia a to moj pierwszy automat) a teraz u tych samych sprzedawcow najprawdopodobniej te same skrzynie sa po 1000zl
ps. pewnie lepiej na starym pasku jezdzic zeby w razie czego tylko pasek sie zerwal

hydrant23
maxkow
Lex Maniak

Ceny uzywanych sprężarek do GSa kształtują się w granicy 300-450zł ale wolałbym oddać swoją do regeneracji jeśli jest takowa możliwość bo nigdy nie będę miał pewności że to co kupie na allegro dłużej mi posłuży i za jakiś czas także nie będę musiał jej robić.
Koledzy tak dochodzę drogą dedukcji że może źle myślę że sprężarka klimy zdechła?
Na forach zagranicznych znane są przypadki gdzie migający przycisk od klimy nie zawsze świadczył o uszkodzeniu elementów tego układu a na przykład o ślizgającym się pasku klinowym.
Może rzeczywiście od jakiegoś czasu koło pasowe wału miało jakieś bicia - stąd problemy z klimą - pasek nie mógł napędzić sprężarki a jak koło powiedziało PAPA to już całkiem była kaplica?
Myślicie że wymiana koła pasowego wału i paska klinowego załatwią sprawę?
Na upartego jutro ściągne pasek klinowy i zakręcę kołem pasowym sprężarki. Jesli będzie stawiało opór znaczy że dostało sprzęgło elektromagnetyczne ale nie musi to oznaczac zatartego kompresora.
Co o tym myslicie?Wszelkie sugestie i podpowiedzi mile widziane.

rsz1981
maxkow
Lex Maniak

Następna strona

Powrót do Pozostałe