[RX 330] świecenie lampki hamulca awaryjnego

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

[RX 330] świecenie lampki hamulca awaryjnego

Post autor: maxkow »

Ostatnio zauważyłem nienaturalne ubywanie płynu hamulcowego w zbiorniku wyrównawczym. Gdzie mogę szukać wycieku i jaka jest metoda diagnozowania problemu? Dzięki za wskazówki.


by sukhoi22
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [RX 330] świecenie lampki hamulca awaryjnego

Post autor: maxkow »

Witamy!!
wypadało by sie przywitać w dziale powitania hmm??
Masz RX i nie władowałeś fot?? to byłby pierwszy RX na tym forum!!

no to masz odwagę śmigać na znikającym płynie hamulcowym:D auto na kanał i szukasz wilgotnych przewodów hamulcowych, zacisków , może przy pompie cieknie albo przy zbiorniku.
Ale lepeij jedz do dobrego mechanika, z hamulcami przy tej masie nie ma żartów

klexus
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [RX 330] świecenie lampki hamulca awaryjnego

Post autor: maxkow »

Tak jak pisze Klexus z hamulcami nie ma zartow , sprawdz czy nie ma plam pod autem , najpierw zobacz czy przy kołach nie ma wyciekow , jesli nic nie stwierdzisz zobacz pod maska i szukaja wyciekow . Jesli nie ma zadnych plam na zewnatrz pod samochodem , to najprawdopodobniej leci pompa hamulcowa. Osobiscie radze ci tak jak napisal Klexus odaj auto do mechanika i nie kombinuj , bo jak zejdzie ci plyn i zapowietrzy sie uklad hamulcowy to mozesz gdzies nie wyhamowac.
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [RX 330] świecenie lampki hamulca awaryjnego

Post autor: maxkow »

Dzięki za podpowiedzi. Stwierdzono wyciek płynu z pompy hamulcowej do servo. Mam duży problem bo za oryginalne elementy /pompa+servo/ żądają w serwisie ok. 5 tys. Moje auto jest z 2004 r - trochę za stare na wydatek tego rzędu. Na razie nie mogę znależć w necie używek. Może ktoś ma jakieś namiary?

sukossi
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości