[IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: tomekb »

LinkPL pisze:Żeby Wam nie biła kierownica, to najpierw zróbcie sobie prowadnice i wymieńcie gumki na nich. Albo w ogóle całe wymieńcie i będzie po problemie. U mnie właśnie się przegrzały bo klocek mi nie odbijał jak trzeba, zrobiłem i mam teraz z głowy. W dodatku jeden cylinderek był zapieczony, po wymianie lateksu całą zimę gra i buczy ...
Akurat w aucie marchola jest to zrobione wszystko mysle ze poprostu MArchol powinienes zainwestowac w tarcze inne i bedzie dobrze wg mnie trw daja rade ale to juz twoja decyzja
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: Marchol »

No miałem TRW w Mazdzie i byłem zadowolony ... Zobaczymy, jak mi ASO postanowi wymienić w ramach gwarancji to się skuszę, dam im jeszcze jedną szansę. Jak nie to będę na wiosnę myślał, w ramach wymiany sworzni itp zrobię wszystko za jednym razem.
Obrazek
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: kolunio »

Panowie ja wlasnie potrzebuje zakupic klocki na tyl i z tego co czytalem wiekszosc poleca TRW a jeszcze zapytam czy TRW to to samo co LUKAS?
POzdr
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: Marchol »

tak TRW to to sam co Lucas , ja kupiłem na tył kashiyama , sprawują się dobrze.
Obrazek
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: kolunio »

Witam
Panowie wlasnie dostalem taka oto oferte na klocki do tylu:
Witamy. KLOCKI HAMULCOWE TYLNE do Lexusa IS 200 2,0 155KM z 1999 roku są w sprzedaży następujacych producentów: 1) Angielskiej firmy Ferodo Premier o symbolu FDB 1610 w cenie 120,00 zl za kpl. 2) Angielskiej firmy TRW Lucas o symbolu GDB 3233 w cenie 129,00 zl za kpl. 3) Japońskiej firmy Kashiyama o symbolu C22023 w cenie 70,00 zł za komplet. 4) Japońskiej firmy ABE o symbolu 22023ABE w cenie 65,00 zł za komplet. 4) Niemieckiej firmy Bosch o symbolu 0 986 494 231 w cenie 115,00 zł.
Co wedlug was wybrac czy tez zdecydowac sie na najtansza wersje Kashiyama bo jak nie ma roznicy to po co przeplacac ;) Chociaz cos mi sie obilo o uszy ze sa to twarde klocki i lubia piszczec :/

Podpowiedzcie prosze ;)
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: czaplon »

kolunio pisze:Witam
Panowie wlasnie dostalem taka oto oferte na klocki do tylu:
Witamy. KLOCKI HAMULCOWE TYLNE do Lexusa IS 200 2,0 155KM z 1999 roku są w sprzedaży następujacych producentów: 1) Angielskiej firmy Ferodo Premier o symbolu FDB 1610 w cenie 120,00 zl za kpl. 2) Angielskiej firmy TRW Lucas o symbolu GDB 3233 w cenie 129,00 zl za kpl. 3) Japońskiej firmy Kashiyama o symbolu C22023 w cenie 70,00 zł za komplet. 4) Japońskiej firmy ABE o symbolu 22023ABE w cenie 65,00 zł za komplet. 4) Niemieckiej firmy Bosch o symbolu 0 986 494 231 w cenie 115,00 zł.
Co wedlug was wybrac czy tez zdecydowac sie na najtansza wersje Kashiyama bo jak nie ma roznicy to po co przeplacac ;) Chociaz cos mi sie obilo o uszy ze sa to twarde klocki i lubia piszczec :/

Podpowiedzcie prosze ;)
ja kupilem Kashiyama na szybko na przód i tył bo moje stare już umierały. ODRADZAM: piszczały na zimno przez pierwsze 2000km (teraz już to ustąpiło), ale co najgorsze popaliły mi tarcze (zrobiły się czarne przebarwienia) - na szczęście i tak mam je do wymiany, więc jakoś to przebolałem ale zdecydowanie odradzam.
Awatar użytkownika
ccamillo
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 30 maja 2011, o 10:02
Model Lexusa: brak
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: ccamillo »

konik_80 pisze:
carinus pisze:a moze skuszę się na komplet EBC z klockami.Znajomy chwalił skuteczność,wadą jest konieczność rozgrzania przed hamowaniem.
To akurat zależy od zestawu jaki wybierzesz bo nie każdy wymaga wstępnego nagrzewania

Ja mam tarcze brembo + klocki ebc ... gdyby nie znacząco zwiększona skuteczność po rozgrzaniu, napisałbym ze zestaw super. 46tys przejechane i nadal powierzchnia robocza idealna. Naczytałem sie w necie, ze dobry zestaw to brembo+ferrodo, kupilem klocki, przejechałem 700km i zmieniłem na ebc ... hamulce gorsze, przy ostrym hamowaniu tarcza powierzniowo robila sie fioletowa (na ebc nawet z 200km/h tarcza utrzymuje pierwotny kolor)

Po wymianie zestawu walczylem z biciem (delikatne hamowanie powyzej 120km/h, bicie tarcz 0,03mm) przez dluzszy czas, az kilka hamowań z dużej prędkosci i do dzisiaj jest idealnie. :D
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: tomekb »

polecam trw odradzam kashiamy
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: dS »

też mam TRW, zarówno klocki jak i tarcze i hamują jak należy więc jak najbardziej polecam
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: carinus »

Kashiyamy miałem kiedyś w carinie i te typy chyba wszędzie piszczą i kiepsko hamują.
ccamillo-pamietasz jaki model klocków używasz,jest ich trochę i szukam czegoś sprawdzonego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości