[IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: dzida »

No ja powiem jedno, że nauczyłem się trzymać bezpieczny dystans od poprzedzającego auta, bo hamulce jedno, a reakcja drugie. Osobiście nienawidzę jak ktoś mi siedzi na d*pie i ostrzegawczo wciskam parę razy hamulec aby mu tylko pomrugać, bo tak to trzeba myśleć za siebie i za barana z tyłu... Jak się buraczyna nie odsunie to mu uprzykrzam życie jadąc przepisowo :D
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: tomekb »

wysilbn pisze:Panowie tak czytam temat i w końcu nie wiem przymierzam się do wymiany klocków i tarcz w moim IS 300 ogólnie co polecacie sprawdzonego , aby pojeździć na nich trochę ?
Ate tarcze klocki ferodo premier i bedziesz zadowolony
dzida pisze:No ja powiem jedno, że nauczyłem się trzymać bezpieczny dystans od poprzedzającego auta, bo hamulce jedno, a reakcja drugie. Osobiście nienawidzę jak ktoś mi siedzi na d*pie i ostrzegawczo wciskam parę razy hamulec aby mu tylko pomrugać, bo tak to trzeba myśleć za siebie i za barana z tyłu... Jak się buraczyna nie odsunie to mu uprzykrzam życie jadąc przepisowo :D
To jak ci siedzi na pupie to mu zjedz i po problemie w Polsce czy szybko czy wolno 80% kierowców jeździ lewym pasem co jest przyczyną niektórych nienormalnych zachowań innych
Ostatnio zmieniony 7 lut 2016, o 21:29 przez tomekb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: dzida »

tomekb pisze: To jak ci siedzi na pupie to mu zjedz i po problemie w Polsce czy szybko czy wolno 80% kierowców jeździ lewym pasem co jest przyczyną niektórych nienormalnych zachowań innych
ciekawe gdzie jak to np. zwykła powiatówka/wojewódzka bez pobocza :P
w sobotę wyciskałem 8me poty ze służbowej Octavii na A4 cisnąc 160km/h prawym pasem - auto jest straszne przy tej prędkości
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: tomekb »

Na powiatowce to rozumiem twoje zachowanie
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: Wiener »

dzida pisze:
tomekb pisze: To jak ci siedzi na pupie to mu zjedz i po problemie w Polsce czy szybko czy wolno 80% kierowców jeździ lewym pasem co jest przyczyną niektórych nienormalnych zachowań innych
ciekawe gdzie jak to np. zwykła powiatówka/wojewódzka bez pobocza :P
w sobotę wyciskałem 8me poty ze służbowej Octavii na A4 cisnąc 160km/h prawym pasem - auto jest straszne przy tej prędkości
E tam straszne. Może jakieś luzy na zawieszeniu są i dlatego jest niemiłe (pewnie wielowahacz, to o usterkę łatwo). Swoją antyczną A4ką BePięć z nowym zawieszeniem latałem już 220km/h (nie na liczniku, na GPSie) i dopiero od 210 zaczynało być tak sobie przez wiatr. Do 190 jak po szynach.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: Dawid0ss »

Ok, a wracając do wcześniejszego pytania, ktoś zapodał u siebie klocki ceramiczne ?
1. Jak to się sprawuje ze stalowymi tarczami ?
2. Rzeczywiście mniej pyli na felgi ?
3. Jakiś polecany model ?
Pzdr
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: boyar »

odświeżę temat, bo bicie tarcz powraca do mnie niczym bumerang. wymieniał ktoś piasty na te dostępne na allegro? ile warte są NTY lub Febest? wiadomo że tuleje febest to shit ale czy piasty też? czy przy wymianie piast trzeba wymienić też łożyska?

Pozdrawiam
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: carsik »

Piasta NTY jest ok. Zwymiarowana jest idealnie jak ori. Mierzyłeś bicie piast?
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: boyar »

mierzylem i niby w normie. ale jak sie zdenerwuje to wymienie wszystko w cholere ;)
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: [IS 200] jakie tarcze hamulcowe?

Post autor: tomcio105 »

Ja ostatnio kupiłem tarcze i klocki przód/tył do założenia jak zjadę te co mam teraz :), ale powinny dać radę - wybrałem to co jest moim zdaniem sprawdzone i dobre - tarcze ATE, klocki przód Textar, tył Ferodo... :dirol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości