IS200 Jakie letnie opony?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: endrju1 »

Co do uniroyala to ma dość miękką mieszankę więc ostro szalejąc po zakrętach będzie się scierał, ale znowu bez przesady. Sam jeżdżę już na nich jakiś czas i żadnych przesadnych oznak zużycia, a na mokrym trzymają bardzo dobrze, a przy okazji są przyzwoite cenowo.
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: banan1984 »

Rainsporty znikaja w oczach to prawda, ale za to co za przyczepnosc!!! Na altezzie zjadlem 4 sztuki w 1 rok (15tys km) z przelozeniem tyl->przod, teraz jezdze caldina (4x4) i widze ze pojezdze dluzej, mam na nich zrobione 15k km juz i jest okolo polowa do ogranicznika. Altezza jezdzilem zdecydowanie agresywniej i nie zalowalem sobie do odcinki wiec to pewnie powod :P anyway polceam!
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: endrju1 »

Aby zjadło je w 15tys to rzeczywiście musiałeś dawać do pieca. U mnie w zeszłym roku jakieś 16tys i w jeszcze wcześniejszym ok 7-8 i jeszcze do połowy sporo brakuje, ale muszę przyznać że na tylnej osi szybciej znikają, zwłaszcza od kiedy LSD jest założony.
Awatar użytkownika
Lucky_Luki
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 20 mar 2017, o 23:49
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: Lucky_Luki »

Też stoję przed takim wyborem. Póki co uniroyal rainsport 3 wygrywają. Jeszcze zastanawiam się nad kilkoma.
1.Toyo Proxes T1-R 215/45 R17 gorsza przyczepność w deszczu ale w lato widzę że Sobie ludzie chwalą plus trochę cichsze od Uniroyala i Hankooka
2.Hankook Ventus Prime3 K125 parametry zbliżone do Uinroyala, ponoć godny następca prime 2
3.Barum Bravuris 3HM chyba najbardziej ekonomiczny wybór

Co myślicie ?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: blue »

Toyo T1R miałem w Hondzie i była super. Ma twardą, wzmacnianą ściankę i rant ochronny na felgę. Kiedyś jakiś inteligent chciał mi przebić oponę z boku nożem i nie dał rady (został tylko ślad na gumie). Do jazdy po suchym i w zakrętach polecam. Na deszczu też nie miałem z nią nigdy problemu ale to była lekka przednionapędówka.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: endrju1 »

Dokładnie te toyo ma znajomy w bmw, o ile na suchym i do ostrej jazdy można polecić, tak komfort i jazda na mokrym (a zwłaszcza hamowanie na mokrym) jest bardzo słabo, tam gdzie ja na uniroyalach spokojnie trzymałem 90km/h w mokrych koleinach tam on ledwo na pasie się utrzymywał i "miotało nim jak szatan".
Hankook miałem zimówki (tak wiem że z letnimi nie mają za wiele wspólnego) i bez problemowo dawały radę.
Awatar użytkownika
banan1984
Lex Driver
Posty: 469
Rejestracja: 3 paź 2013, o 11:52
Model Lexusa: 3S-GE
Skąd:: Dublin
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: banan1984 »

Mialem barumy, na mokrym tragedia, nie polecam.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: baniaq »

Polecam Dunlop Sport Maxx RT (teraz wyszły RT2, które mają podobno twardszą ściankę)
Miałem te oponki w 225/40/18.
Super na mokrym, super na suchym, tylko miękka ścianka boczna (może w RT2 jest lepiej), czuć było jak się kładzie.
Przez ok. 15kkm nie miałem ani jednego przypału z tymi oponami, a jeżdżę bardzo intensywnie, było latanie naprawdę szybko w deszczu, po rozmaitych drogach i zero problemu.
Największy minus - po 15kkm wyszły druty na przednich, a tylne zjechane od wewnątrz do zera, ale mam negatywy po 3.5* na każdym kole, szperę no i reszta jak wyżej.
Nie polecam Falkenów 914. Piszczały jak porąbane i nie trzymały nawet w połowie tak dobrze jak RT, przód lubił wypływać.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Oblak
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: Oblak »

A jaka jest różnica pomiędzy oponami 93V a 93Y? Wiem że jest to indeks prędkości i na jednej mam vmax 240km/h a na drugiej 300km/h ale oprócz tego jest jeszcze jakaś różnica bo właśnie znalazłem rainsporty 3 i te z indeksem Y są tańsze o parę złotych od V a niby te Y powinny być bardziej wytrzymałe. :scratch:
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 Jakie letnie opony?

Post autor: blue »

Nie pamiętam, czy to nie jest przypadkiem oznaczenie na wzmacnianą ściankę boczną (wyższy indeks prędkości = musi być wzmacniana).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości