[GS 250] Brak korka płynu wyrównawczego.Od płynu chłodzącego

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Lexxx250
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 1 lis 2016, o 16:44
Model Lexusa: GS 250
Skąd:: Slask
Kontakt:

[GS 250] Brak korka płynu wyrównawczego.Od płynu chłodzącego

Post autor: Lexxx250 »

Witam
niedawno wróciłem z trasy ok 200km, niestety po kontroli wszystkich płynów zauważyłem brak korka od płynu wyrównawczego (zbiornika na płyn chłodzący). Prawdopodobnie samochód się poruszał przez jakiś czas bez korka.

Jaki mógł być powód jego wysadzenia? Czy ktoś miał juz podobna sytuację? Czy mogę pojechać do ASO w takiej sytuacji? (płynu nie ubyło, pomimo braku nakrętki)
Samochód nie jest juz na gwarancji
rocznik 2012/13

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: [GS 250] Brak korka płynu wyrównawczego.Od płynu chłodzą

Post autor: thepowerofbeams »

jak się nie zagotowal to nie masz sie co bać, podjedz do ASO albo poszukaj korka i ew. uzupełnij stan...

może był za słabo dokręcony.... sam z siebie korek nie odkręca sie, czy też w razie awarii ukladu chłodzenia nie "wysadza" się... jedynie przy jakimś cisnieniu może oddać płyn do zbiorniczka wyrównawczego za pomocą sprężynki umieszonej w korku.
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
Lexxx250
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 1 lis 2016, o 16:44
Model Lexusa: GS 250
Skąd:: Slask
Kontakt:

Re: [GS 250] Brak korka płynu wyrównawczego.Od płynu chłodzą

Post autor: Lexxx250 »

Dziękuję za odpowiedź, korek utkwił w silniku/gdzieś pod innymi częściami, wisiał na sprężynce. Juz został przykręcony, chociaż ostatni warsztat, w którym była robiona wymiana nie przyznawał się do błędu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości