LS430 Zawiszenie Pneumatyczne! Proszę doradzić

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
John Wayne
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 13 maja 2017, o 15:18
Model Lexusa: Szukam LEXA
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

LS430 Zawiszenie Pneumatyczne! Proszę doradzić

Post autor: John Wayne »

Witam wszystkich wielbicieli :LEXUS:
Jak już parę dni temu wspomniałem, poszukuję LS430 w cenie 30-33k (z LPG w cenie). Wiem że wszystkie LS posiadają zawieszenie pneumatyczne, co bardzo mnie odstrasza, ponieważ wiem, że naprawa takiego zawieszenia nie jest rzeczą tanią!? (ojciec kiedyś posiadał Mercedes S500 z takim zawieszeniem i wiem że miał bardzo dużo kłopotów oraz wydatków w związku z tym. :doh:

Bardzo proszę wypowiedzieć się tych, kto posiada wiedzę na ten temat. Egzemplarze w tym przedziale cenowym w większości mają przebiegi w okolicach 250-300 tyś, niektóre nawet 370+. Czy jest to rzecz o której mam się martwić? Nie chcę kupić samochód za 30 tyś a później wydać 1/3 jego wartości na naprawę zawieszenie. Czy jest to element wadliwy, który wymaga specjalnej uwagi przy kupnie, czy raczej jest wytrwały i nie warto o tym się martwić? Jak takie zawieszenie dokładnie sprawdzić przy zakupie, aby później nie wyrywać sobie włosów?

Jakie są koszty +- ?

Ponieważ kwota, którą określiłem to jest cały mój budżet i nie przewiduję większych wydatków bezpośrednio po zakupie (nie mówię o rzeczach oczywistych, takich jak wymiana klocków, tarcz, oleju, OC) które będę musiał ponieść po zakupie. Dziękuję! :hobby:
harry22
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 gru 2015, o 22:29
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Bytom
Kontakt:

Re: LS430 Zawiszenie Pneumatyczne! Proszę doradzić

Post autor: harry22 »

Witam:) Od razu mi się narzuca odpowiedź. Jeżeli posiadasz określony budżet na zakup samochodu i nie masz nic więcej nie kupuj LS. Te auta potrafią bardzo szybko wyciągnąć z portfela dużą ilość gotówki. Zawieszenie pneumatyczne jest dosyć kosztowne. Regeneracja jednego amortyzatora kosztuje 1200 zł , kompresor około 1500 zł. Kupując auto klasy LS czy bmw 7 musisz mieć odłożoną kasę na wydatki które i tak się pojawią :) Ja 2 miesiące po zakupie regenerowałem swoje amorki a po kolejnych dwóch miesiącach padł kompresor . Jeden z tych regenerowanych nie wytrzymał nawet roku. Na szczęście naprawili go bezpłatnie na gwarancji. Pozdrawiam
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 Zawiszenie Pneumatyczne! Proszę doradzić

Post autor: owczar »

Nie oszukujmy się. LS to naprawdę bezawaryjne auto jak na to co oferuje, ale wiele rzeczy wymaga uwagi. Sama lista typowych usterek jest nawet spora. A dochodzi do tego eksploatacja. Amorki same w sobie maja tradycyjny rdzeń. Ciężko oczekiwać że wytrzyma więcej niż 300k. To że powietrze nie ucieka nie znaczy że jest dobrze. Auto może się bujac jak lajba.

Sprężarka sama w sobie się nie psuje. Chyba że ktoś zaniedba nieszczelności. Tak czy inaczej, budżet plus min 1/3 wartości.

Choć osobiście nie kupiłbym przebiegiem 300 plus.

Mój miał pewne 148, a coś tam zawsze trzeba podlubac.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości