Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: stachulex »

i taka procedura jest o.k. polecam takie podejscie do sprawy jak kolegi szejka
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
r7scott
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:29
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Przemyśl
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: r7scott »

Wszystko ładnie opisane, ale poruszając ten temat chodziło mi o troszkę inna kwestię.
Mianowicie:
Moja klimatyzacja chodzi i chłodzi rewelacyjnie, (sprężarka się nie zatarła ani nie wydaje dziwnych dźwięków), chciałbym po prostu dokonać zwykłego serwisowania przed sezonem. Katalog podaje aby sprężarki w is200 zachowały swoją maksymalna wydajność i pracowały jak najdłużej (nie zatarły się) były zalane olejem ND8 - OIL(jest nie dostępny w sprzedaży w Polsce).
Gdzieś na necie wyczytałem że najlepszym zamiennikiem tego oleju jest PAG46 (w sprzedaży jest jeszcze 80, 100, 150)
W trosce o to by sprężarka była dalej jak najbardziej wydajna chciałbym zastosowac odpowiedni rodzaj oleju, ale widzę, że nikt aż tak szczegółowo się nie zagłębiał w ten temat
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: stachulex »

r7scott pisze:Wszystko ładnie opisane, ale poruszając ten temat chodziło mi o troszkę inna kwestię.
Mianowicie:
Moja klimatyzacja chodzi i chłodzi rewelacyjnie, (sprężarka się nie zatarła ani nie wydaje dziwnych dźwięków), chciałbym po prostu dokonać zwykłego serwisowania przed sezonem. Katalog podaje aby sprężarki w is200 zachowały swoją maksymalna wydajność i pracowały jak najdłużej (nie zatarły się) były zalane olejem ND8 - OIL(jest nie dostępny w sprzedaży w Polsce).
Gdzieś na necie wyczytałem że najlepszym zamiennikiem tego oleju jest PAG46 (w sprzedaży jest jeszcze 80, 100, 150)
W trosce o to by sprężarka była dalej jak najbardziej wydajna chciałbym zastosowac odpowiedni rodzaj oleju, ale widzę, że nikt aż tak szczegółowo się nie zagłębiał w ten temat
w tej kwestji moja wiedza jest za slaba zeby cos doradzic.mysle ze najlepiej jakbys udal sie do jakiegos warsztatu specjalizujacego sie w ukladach klimatyzacji.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: janasek »

stachulex pisze:w tej kwestji moja wiedza jest za slaba zeby cos doradzic.mysle ze najlepiej jakbys udal sie do jakiegos warsztatu specjalizujacego sie w ukladach klimatyzacji.
Tak ja pisze stachu, ale ja bym się za bardzo nie cyckał z tym tematem, tylko wziął co dają w serwisie klimy i się nie przejmował. Na pewno nie zaszkodzisz sprężarce. Uważam że jedynie możesz jej pomóc bo pewnie te oleje o których piszesz już doczekały się następców/odpowiedników, są wydajniejsze i pewnie jeszcze lepsze. :)

Ja mam auto z '96 roku i też na wklejce jest podane że olej do zastosowania to Nippon Denso więc pewnie w wielu modelach Lexa producent podaje takie zalecenia.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
qubak
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 maja 2011, o 11:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: qubak »

Dołączę się do tematu. Jeździłem na klimatyzacji cały rok i w zimie mi coś się zepsuło. Jak się okazało sprężarka. Kupiłem używaną i wymieniłem. Proces taki jak opisany przez kolegę szejk_m. Ale "nowa" używana sprężarka już też chyba nie jest w pełni sprawna, bo na niskich obrotach nie chłodzi tak jak powinna (do 20stopni), dopiero przy ok 2-3 tys obrotów temperatura spada do 10 stopni... Nie wiem co było powodem zepsucia starej sprężarki, ale ta nowa też nie jest super. Czy orientuje się ktoś ile kosztuje renowacja (i gdzie w warszawie można coś takiego zrobić), bo podobno taki zabieg powoduje, że tylko obudowa zostaje stara, a całość jest jak nówka...

Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś miał u siebie taki dźwięk "bulgotania (gotowania się) wody" podczas chłodzenia wydobywający się, tak jakby z nawiewów (płyny chłodnicze i temperatura w porządku)??
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: janasek »

qubak pisze:... bo na niskich obrotach nie chłodzi tak jak powinna (do 20stopni), dopiero przy ok 2-3 tys obrotów temperatura spada do 10 stopni... ...
10 stopni chyba klima nie daje.... Mnie sie wdaje że min 18-16 stopni. Przed regeneracją sprawdz najpierw temperaturę na nawiewach termometrem jaka jest faktycznie.

Efekt bulgotania może występować od małej nagrzewniczki układu klimatyzacji/grzania. Ona chyba się znajduje pod deską rozdzielczą w nogach pasażera... W IS-ach I gen to bulgotanie u kilku chłopaków też występuje.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 12 cze 2011, o 14:10 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: carinus »

Kiedyś przechodziłem ten problem w innym samochodzie gdzie ktoś "zasmarkał "uszkodzoną rurkę klimy i utworzyła się w srodku szczelina szerokosci żyletki.Po nabiciu klimy preżarka wysiadła po kilkunastu godzinach pracy a jej wydajność była znikoma.Jedz do doswiadczonego specjalisty,który oprócz tego ze umie podłączyć stacje napełniania,to jeszcze wie jak powinny rozkładac się ciśnienia w układzie podczas pracy sprężarki i w razie anomalii wie co jest uszkodzone.Takie szukanie przyczyny "po omacku" jest raczej kosztowne i mało efektywne.
Awatar użytkownika
qubak
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 maja 2011, o 11:16
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: qubak »

Dzięki Panowie za odpowiedź.

janasek czy to bulgotanie ma jakieś negatywne skutki? a co do temperatury, to mierząc przy samych nawiewach na max włączonej dmuchawie i min temp. to powinno wydobywać się ok 10 stopni... to nie jest w pełni automatyczna klimatyzacja dwustrefowa, tylko półautomat.

carinus dzięki za informacje. nie znam przyczyny zepsucia starej sprężarki, bo wcześniej nie wiedziałem jak ona działa. A teraz mam ją wymontowaną i nie wiem czy to tłoczki, czy elektromagnes... ogólnie działała mi wcześniej bez zarzutów, aż pewnego razu zimą, kiedy jechałem w góry usłyszałem, że pod maską jest jakieś "wycie" kiedy dodaje gaz (taki efekt "przegazowania"), nie wiedziałem co to jest i podjechałem od razu do mechanika i powiedział, że to sprężarka. Więc przestałem jeździć na klimie do lata. Jak pojechałem do serwisu to mi powiedzieli, że się nie da naprawić tylko trzeba wymienić. Kupiłem używaną, została wymieniona, niby weszło tyle gazu ile powinni, sprężarka się załącza ale działa słabiej...
zobaczę czy coś się zmieni, bo dopiero niedawno zrobiłem tą wymianę...
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: janasek »

qubak pisze:... czy to bulgotanie ma jakieś negatywne skutki? ...
Szczerze to nie wiem, ale nie słyszałem żeby to powodowało jakieś uszkodzenia, Najwyżej padnie ta nagrzewniczka, niestety jest to droga sprawa i kłopotliwa w wymianie.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Sprężarka Klimatyzacji IS200 / czy tylko

Post autor: hydrant23 »

10st przy kratce nadmuchu? oj cos tu sie nie zgadza , bylem jakis czas temu na wymienie czynnika i tam w starym mesiu naprawiali klime i przy wylocie z kratki temp byla 1 st. C specjalnie sie pytalem bo sie zdziwilem ze taka niska jest , a 10 to hmm cos nie tak...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 11 gości