Świecąca kontrolka TPMS ( Ciśnienie w oponach)

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
Powder
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:47
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Ickenham
Kontakt:

Świecąca kontrolka TPMS ( Ciśnienie w oponach)

Post autor: Powder »

Witam,

Mam problem ze świecąca się kontrolką TPMS (Ciśnienie w oponach).W związku ze zbliżająca się zimą,postanowiłem zmienić opony na zimowe.Po całej operacji, nie zresetowałem komputera i po około 10 km pojawiła się kontrolka od ciśnienia w oponach,a po następnych 12km-15km zniknęła.Dlugo się niezastanawiajac podjechałem na stację benzynowa sprawdzić ciśnienie .Wszystkie opony po 2.5 Bar .Zresetowałem komputer przyciskiem po kolumną kierownicy i wszystko Ok.Dzisiaj rano wyjechałem z domu,no i niestety.Kontrolka znów się pojawiła i już nie chce zgasnąć.Jakieś pomysły panowie ???
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Świecąca kontrolka TPMS ( Ciśnienie w oponach)

Post autor: LinkPL »

Wymienione opony czy całe felgi ??

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
Powder
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:47
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Ickenham
Kontakt:

Re: Świecąca kontrolka TPMS ( Ciśnienie w oponach)

Post autor: Powder »

Wymieniane były tylko opony.Felgi te same .

Pozdrawiam
LukaszW998
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 28 paź 2017, o 20:00
Model Lexusa: Toyota Hilux
Skąd:: Sulejowek
Kontakt:

Świecąca kontrolka TPMS ( Ciśnienie w oponach)

Post autor: LukaszW998 »

Powder pisze:Witam,

Mam problem ze świecąca się kontrolką TPMS (Ciśnienie w oponach).W związku ze zbliżająca się zimą,postanowiłem zmienić opony na zimowe.Po całej operacji, nie zresetowałem komputera i po około 10 km pojawiła się kontrolka od ciśnienia w oponach,a po następnych 12km-15km zniknęła.Dlugo się niezastanawiajac podjechałem na stację benzynowa sprawdzić ciśnienie .Wszystkie opony po 2.5 Bar .Zresetowałem komputer przyciskiem po kolumną kierownicy i wszystko Ok.Dzisiaj rano wyjechałem z domu,no i niestety.Kontrolka znów się pojawiła i już nie chce zgasnąć.Jakieś pomysły panowie ???
Zrób odczyt sytuacji czujników na urządzeniu do obsługi tpms, np. ATEQ VT56/VT46/VT36 i wrzuć na forum. Byćmoże baterie są już słabe. Przy słabych bateriach od strony urządzenia, sygnał raz jest przechwytywanie, raz nie jest. Być może Twój wóz ma problem z otrzymaniem sygnału z czujnika.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Powder
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:47
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Ickenham
Kontakt:

Re: Świecąca kontrolka TPMS ( Ciśnienie w oponach)

Post autor: Powder »

Dzisiaj rano odstawiłem auto do sprawdzenia, w to samo miejsce gdzie zmieniali mi opony.Wyglada na to,ze jeden z czujników został uszkodzony.Szukam jakiegos miejsca na Śląsku gdzie mógłbym to zrobić.W innym wypadku czeka mnie wizyta w ASO Lexus.
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: Świecąca kontrolka TPMS ( Ciśnienie w oponach)

Post autor: kapelan78 »

Zakładam że jest w miarę nowy .szukaj używki i wpisz numer do komputera .lub można skloniwac nie oryginalne i też wpisać .lub kupić nowy komplet np .shredera za 500 .Aso Cię zaskoczy ceną raczej ...
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: Świecąca kontrolka TPMS ( Ciśnienie w oponach)

Post autor: LinkPL »

Nie ucz ludzi dziadostwa i jedź do tych gumiarzy i każ im płacić za to naprawę czujnika ... 200 pln na allegro z zaprogramowanym kodem starego czujnika ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
Powder
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:47
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Ickenham
Kontakt:

Re: Świecąca kontrolka TPMS ( Ciśnienie w oponach)

Post autor: Powder »

Dziekuję panowie za rady.”Gumiarze” umywają ręce i mówią,ze bateria klękła i trzeba jechać do ASO .Dzwonilem do Lexusa w Londynie i za sensor i wymianę chcą około £200.Troche za droga,jak za jeden sensor .Znalazłem firmę,która zajmuje się wymianą opon i między innymi robią tez sensory.Facet ma jutro podjechać pod prace i zrobić na miejscu.Koszt to £69 za nowy sensor i kodowanie.Mam nadzieję,że facet ogarnie.Pozdrowienia
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: Świecąca kontrolka TPMS ( Ciśnienie w oponach)

Post autor: kapelan78 »

Baterie u mnie mają 9 lat ...pier.. Po prostu uszkodzili
Awatar użytkownika
Powder
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 22 sie 2017, o 22:47
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Ickenham
Kontakt:

Re: Świecąca kontrolka TPMS ( Ciśnienie w oponach)

Post autor: Powder »

Tez ,tak myślę.Rozmawialem ze specjalistą ;) z serwisu w Warszawie i powiedział,ze baterie po 10 lat chulają.Niezłapalem ich za rękę,także trudno cokolwiek udowodnić.Auto ma 3 lata,więc chyba jest to niemożliwe żeby baterie się wyczerpały.Stracili klienta i tyle.Jutro przyjeżdża następny „specjalista”wymienić sensor.Będę informował.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości