GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach

GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Postprzez Kafecz » 4 cze 2019, o 04:23

Bedac kilka dni temu w PL mialem drobny problem z autem ( GS450h).Mianowicie zapalila mi sie kontrolka od poduszki powietrznej( pasazera ). Dowiedzialem sie ze gwarancja wykupiona w Lexus UK ktora obowiazywac powinna w calej Europie w PL nie obowiazuje. Zapytalem rowniez o jakis rady co do gnacych sie tarcz hamulcowych ktorych wymienilem w ciagu trzech lat trzy komplety. Ostatni (ate + klocki brembo) wytrzymal najdluzej. Odpowiedz byla jednoznaczna ten typ tak ma. P.S. na fb dostalem info ze ten post narusza Standary Spolecznosci. Jprd co sie na tym swiecie odjaniepawla.
Kafecz
Lex user

Model Lexusa: GS450h

Re: GS450h krzywe tarcze po raz n-ty

Postprzez carinus » 4 cze 2019, o 09:15

Jaki kraj,takie standardy.Trzeba się przyzwyczaić albo uciekać i nie wracać.
carinus
Lex Master

Model Lexusa: IS200 SC Turbo,RX400h,IS220d

Postprzez adamsky73 » 4 cze 2019, o 09:21

Brak polskich znaków narusza standardy każdej komunikacji internetowej w języku polskim.
A co do tarcz to ja się osobiście dziwię że ludzie zamiast zainwestować raz a dobrze w EBC to wolą co roku wymieniać.
adamsky73
Lex Driver

Model Lexusa: LS460 '08

Postprzez pss » 4 cze 2019, o 09:40

Jak już chcesz budżetowo i sensownie to weź Zimermanna i EBC Green.
pss
Lex Driver

Model Lexusa: is200t

Postprzez Kafecz » 4 cze 2019, o 10:12

Pierwsze slysze zeby ATE byly budzetowe. OK. Nastepne beda.... Jakie polecacie. . P.S. Tak w kwestii jezyka jestem leniem i nie bede uzywal polskich znakow.
Kafecz
Lex user

Postprzez and123 » 5 cze 2019, o 14:40

Jeśli problem dotyczy przednich tarczy to rzecz może być w .............. Ale jestem leniem w kwestii odpowiedzi. :biggrin2:
and123
Lex user

Model Lexusa: IS 250

Postprzez Kafecz » 5 cze 2019, o 19:01

and123 napisał(a):Jeśli problem dotyczy przednich tarczy to rzecz może być w .............. Ale jestem leniem w kwestii odpowiedzi. :biggrin2:

Jak widac nie az taki z Ciebie nygus. Skoro zarejestrowales sie tylko po to zeby tego posta dodac.
Kafecz
Lex user

Postprzez skyglobe » 5 cze 2019, o 22:43

Kafecz napisał(a):
and123 napisał(a):Jeśli problem dotyczy przednich tarczy to rzecz może być w .............. Ale jestem leniem w kwestii odpowiedzi. :biggrin2:

Jak widac nie az taki z Ciebie nygus. Skoro zarejestrowales sie tylko po to zeby tego posta dodac.

:laugh1: :laugh1:
Jednak o polskie znaki diakrytyczne mógłbyś się postarać.
Z hamulcami to jest tak jak Koledzy polecają: komplet EBC lub połączenie Zimmermann, EBC.
Co do Twojej wizyty w ASO to pierwsze skojarzenie : nygusy. Nie podałeś jednak szczegółów czy tak gwarancja to tak naprawdę ubezpieczenie, gwarancja handlowca, czy wykupiona w ASO w UK gwarancja Lexus. W tym ostatnim przypadku pewnie jeden telefon do Lexus PL zwiększy chęć do pracy u dilera.
Pozdrawiam
skyglobe
Lex user

Model Lexusa: LS 430

Postprzez Kafecz » 6 cze 2019, o 00:26

skyglobe napisał(a):
Kafecz napisał(a):

:laugh1: :laugh1:
Jednak o polskie znaki diakrytyczne mógłbyś się postarać.
Z hamulcami to jest tak jak Koledzy polecają: komplet EBC lub połączenie Zimmermann, EBC.
Co do Twojej wizyty w ASO to pierwsze skojarzenie : nygusy. Nie podałeś jednak szczegółów czy tak gwarancja to tak naprawdę ubezpieczenie, gwarancja handlowca, czy wykupiona w ASO w UK gwarancja Lexus. W tym ostatnim przypadku pewnie jeden telefon do Lexus PL zwiększy chęć do pracy u dilera.
Pozdrawiam

Jest to gwarancja wykupiona w Lexus UK dla aut ktore sa serwisowane w ich salonach. Nie mialem czasu na przepychanki. Po kilku tel do dealera w Nottingham powiedzialem ze zaplace i fakture przywiaze im fakture. W nastepny piatek umowiiny jestem na serwis. Do tej pory myslalem ze ATE stoi wyzej niz EBC i Zimmerman.
Cos takiego znalazlem
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2842215506
Kafecz
Lex user

Postprzez KamKraw » 6 cze 2019, o 08:11

Czy bicie na piastach było mierzone ? Ja miałem podobna sytuację w is , komplet wymieniany co kilka tyś km bo ciągle krzywe, wziąłem sprawy we własne ręce, kupiłem czujnik zegarowy i pomierzyłem bicie na piastach - prawa bicie 1mm . Wymieniłem piastę i problem z krzywieniem tarcz zakończony.
KamKraw
Lex user

Model Lexusa: IS 200

Następna strona

Powrót do Pozostałe