Problem z układem kierowniczym w IS300h

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Dziunio
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2019, o 21:24
Model Lexusa: IS300H
Skąd:: Morąg
Kontakt:

Problem z układem kierowniczym w IS300h

Post autor: Dziunio »

Witam wszystkich
Od niedawna jestem posiadaczem IS300h z 2014 roku.
Samochód ma dziwną przypadłość. Otóż przy prędkościach ok 50-70 km/h po lekkim skręcie w lewo i następnie prostowaniu kierownicy następuje usztywnienie kierownicy i ponownie odpuszczenie usztywnienia i tak kilka razy aż do momentu całkowitego wyprostowania. Poirytowany tym zjawiskiem skręcam w lewo i ponownie prostuje kierownicę i nic-jest dobrze. Dzieje się to jak skręt w lewo trwa dłuższy czas i ponownie delikatne prostowanie kierownicy. Jeżeli droga jest wyboista i ruchy kierownicą są gwałtowne to jest ok.
Znalazłem kilka wątków w internecie tego problemu ale niestety nikt nie podaje rozwiązania. Taka przypadłość podobno zdarzała się również w nowych egzemplarzach. Serwis chce aby to zademonstrować, ale nie występuje to ciągle i udowodnienie jest prawie niemożliwe, bo warunki w jakich test jest możliwy nie sprzyjają temu zjawisku. Na postoju działa ok. Na podnośniku też jest dobrze. Bez wspomagania na podnośniku też jest dobrze.
Sprawdziłem:
1. Luzów na drążkach i wahaczach brak
2. Krzyżak kolumny kierowniczek nie ma zacięć ani luzów
3. Regulowałem luz na maglownicy - bez efektu
4. Sprawdzałem i likwidowałem luz mocowania czujnika kąta skrętu
5. Sprawdzałem połączenia elektryczne maglownicy.
Na auto mam dodatkowe ubezpieczenie na wypadek awarii, ale co nawala?
W ASO dokonali mi inicjalizacji sytemu EMPS-to system wspomagania. Jak wracałem do domu było ok. Na drugi dzień problem powrócił.
Proszę o pomoc bo już mi ręce opadają.
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Problem z układem kierowniczym w IS300h

Post autor: pss »

Coś podobnego przerabiałem, ale przy skręcie w prawo, wspomaganie wpadało w taki tryb, że odkręcanie kierownicy powodowało takie "trybik".
Czyli był opór i było czuć jak by przeskakiwały trybiki, działo się to przy różnych prędkościach i przy specyficznych łukach drogi.
Przechodziło samo lub pomagało zgaszenie auta.

ASO było informowane co najmniej 2 razy, a raz już sprawdzali z tego powodu całe zawieszenie i układ kierowniczy.
Nie wykryli żadnego problemu tak samo jak nie mogli tego powtórzyć... tam też chyba była pytana Toyota Motor Polska czy mają podobne sygnały, ale nic.
O tyle śmieszne, że raz już do nich jechałem i na skrzyżowaniu przed skrętem to ASO przeszło ;)

Wygląda na coś fabrycznego co występuje w bardzo specyficznych warunkach, aczkolwiek u mnie dawno już tego nie wyłapałem.
Dziunio
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 3 lip 2019, o 21:24
Model Lexusa: IS300H
Skąd:: Morąg
Kontakt:

Re: Problem z układem kierowniczym w IS300h

Post autor: Dziunio »

Najgorsze, że te specyficzne warunki mam codziennie pokonując tą samą trasę. Wymuszenie tego w ASO jest praktycznie niemożliwe.
Oczywiście nie zawsze ono występuje, to tym bardzie utrudnia pokazanie.
Może ktoś jeszcze coś podobnego zaobserwował?
saabolot
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 23 gru 2020, o 17:44
Model Lexusa: is300h
Skąd:: Newbridge
Kontakt:

Re: Problem z układem kierowniczym w IS300h

Post autor: saabolot »

...witam,podlacze sie pod post aby nie dublowac tematu.
Zauwazylem "specyficzne zachowanie" ukladu kierowniczego przy jezdzie "na kreske" (autostrada).Otoz zdazylo mi sie (dwukrotnie) ze po dlugiej jezdzie "bez skrecania",gdy dojezdzalem do zakretu musialem pokonac pewien opor przy probie ruchu kierownica. Cos w rodzaju "sklejenia ukladu". Nie jest to zjawisko uciazliwe ale...deprymujace poniewaz mam wrazenie ze..."kierownica się zacieła" ; )
Nie wiem czy to "taka uroda" auta czy efekt awarii. Ktoś ,coś !???
Dzieki za sugestie...
samochod to IS300h,rok 2015
Awatar użytkownika
sporer.joanie
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 9 lut 2021, o 00:20
Model Lexusa: RX 450h
Skąd:: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problem z układem kierowniczym w IS300h

Post autor: sporer.joanie »

Również podłączam się pod post.
kwikkwik
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 25 mar 2021, o 18:49
Model Lexusa: toyaota
Skąd:: Zakliczyn
Kontakt:

Re: Problem z układem kierowniczym w IS300h

Post autor: kwikkwik »

muszę się podłoączyć pod ten problem
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Problem z układem kierowniczym w IS300h

Post autor: _3rd »

Dużo osób na ten problem (również w IS200t). W moim przypadku ASO stwierdziło, że jest wszystko w porządku...
Michał z Wałbrzycha
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 6 sie 2022, o 07:12
Model Lexusa: i7
Skąd:: Kalety
Kontakt:

Re: Problem z układem kierowniczym w IS300h

Post autor: Michał z Wałbrzycha »

W modelu IS300h pojawił się problem z układem kierowniczym. Samochód nie posiada kolumny kierowniczej. Sprawdź w instrukcji obsługi pojazdu, czy istnieją jakieś specjalne ustawienia potrzebne do rozwiązania problemu z układem kierowniczym. Jeśli masz problem z układem kierowniczym w swoim IS300h to powinieneś skontaktować się z dealerem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości