GS 430 MK3 Hamulce tył

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Panowie temat wczoraj ogarnięty, wszystkie gumki już są OEM, klocki ścierają się równomiernie z jednej i drugiej strony, czyli wystarczyło dobrze poczyscic, druga sprawa smar ATE Plastitube mieliście rację nie sprawdza się, tzn sprawdza bo wszystko smigalo jak powinno ale po rozebraniu zauważyłem że z jednej strony smaru na prowadnicy juz praktycznie nie było jakby wyparowal, na szczęście w miarę szybko zdążyłem to rozebrać i nasmarowac ATE Bremszlinder, sama konsystencja tego smaru jest całkiem inna i jeszcze fajniej to wszystko pracuje, wkurzaja mnie tylko klocki potrafią piszczec przy lekkim hamowaniu nie wiem jak to wyeliminować aczkolwiek, jestem zadowolony bo wszystko inne jest już jak być powinno i myślę że prędko nie trzeba będzie tam zagladac:)
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Odświeżam temat, Panowie zdecydowałem się na kompletną wymianę hamulców, czyli pełna regeneracja wszystko na nowych gumkach,(nowe tarcze przód i tyl razem z klockami zimmerman nawiercane i klocki ebc yellow na przod i tył to koszt okolo 2400zl) problem w tym że w ASO na przód za komplet gumek chca 210zl A na tył około 700 zł strasznie drogo ten tył ale wiem już, że na prowadnice tylko ASO gumki, kwestia tloczkow, ma robić mi to gość od hamulców, nie wiem jeszcze jakie gumki chce tam włożyć, ale napisał mi 600zl regeneracja z gumkami itp. Czy 1000zl to normalna cena za zestaw kompletych gumek do lexusa gs 430 mk3 ?
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: agiless »

Jazikowski pisze:Czy 1000zl to normalna cena za zestaw kompletych gumek do lexusa gs 430 mk3 ?
W ASO jak najbardziej normalna i nie ma się co dziwić skoro serwisem zarabiają najwięcej.
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

agiless pisze:
Jazikowski pisze:Czy 1000zl to normalna cena za zestaw kompletych gumek do lexusa gs 430 mk3 ?
W ASO jak najbardziej normalna i nie ma się co dziwić skoro serwisem zarabiają najwięcej.


Przód 200zl A tyl 700 to mnie dziwi wydawalo mi sie ze przód powinien byc droższy A tu aż taka rozbieżność w cenach wręcz dla mnie nie realna ; P
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: agiless »

Nie wiem, może poza gumkami na tył serwis przewiduje jeszcze inne elementy, które standardowo wymieniają.
Nie obraź się, ale odnoszę wrażenie, że jednak to, co napisaliśmy nie do końca zrozumiałeś.
Napiszę raz jeszcze. Jeśli z tłoczków nie cieknie, to zostaw tłoczki i ich wewnętrzne uszczelnienia. Jeśli osłonki tłoczków są w całości, to też nie dotykaj.
Zrób uczciwie prowadnice zacisków z uszczelnieniami (spokojnie może być Autofren). Wszędzie zastosuj odpowiednie smary i musi układ pracować poprawnie.
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Mechanik od hamulców jest takiego samego zdania jak wy, dlatego jemu powierze to zadanie, mowil coś o frenkitach, być może ja coś źle montowalem(a robilem to po raz pierwszy :D), pewnie stąd moje zniechęcenie do tych firm i myśl nad ASO..

Czyli uważasz, że nie powinno się rozbierać tloczkow póki nie ciekna?, ta gumka która tam jest na tloczkach nie ciekla ale widać swoje lata już miała, myślę że przydało by się to rozebrać na części pierwsze, obejrzeć tloczki czy przypadkiem nie mają za dużo rys, nasmarowac złożyć na nowych gumkach, tym bardziej ze chce tam zamontować hamulce o sportowej charakterystyce i chciałbym, żeby to pochodziło chociaż z pół roku.. ;)
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: agiless »

Wyciągać tłoczków nie trzeba. Wystarczy wysunąć je trochę naciskając pedał hamulca, zdjąć osłonkę gumową i zobaczyć czy nie mają korozji na gładzi tłoczka. Jeśli jest, to tłoczek razem z uszczelką wewnątrz do wymiany. Jeśli korozji nie ma, to wystarczy wcisnąć pod uszczelkę kurzową ATE Bremszylinder i to wszystko.
Jakieś mikro ryski na tłoczku nie przeszkadzają- ma nie przeciekać.
Bardzo ważne są prowadnice zacisku. Nie mogą być zatarte i ze zbyt dużym luzem w otworze. Jeśli będzie luz zbyt duży, to zacisk będzie się kosił i nierówno pracował ciągnąc za sobą nierówne zużycie klocków.
Jazikowski
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 10 gru 2018, o 02:16
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Siedlce
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: Jazikowski »

Druga sprawa, jeżeli juz zdecydował bym się na wymianę kompletnego układu wraz ze wszystkimi gumami to czy przy wymianie płynu hamulcowego będzie potrzeba podłączyć komputer by odpowietrzyc hamulce? Bo miałem syt ze prawie wyskoczył mi tloczek z tylnego prawego kola, aż poszedł plyn ale udało się cofnąć, gumka naskoczyla plynu pocieklo i kolo było zapowietrzone(wyskoczył check abs vsc i chyba trakcji brak) ppzniej gość próbował odpowietrzyc z drugiej strony to całkiem tyl przestał hamować aż w końcu wujek programem mi zwolnił zaworki zwrotne i zaczęło hamować, jak duży problem jest z odpowietrzeniem tego układu czy ktoś się orientuje? Dobrze mówisz z tymi prowadnicami kończą juz mi sie klocki z tylu i z tylnych zaciskow znow dochodzą nie pokojace dźwięki jakby prowadnice nie odbijaly,(strzela zacisk z tylu jeden i drugi a klocki ścierają sie równomierne..) do końca tyg chce to ogarnąć jutro zapewne zamówię tarcze aczkolwiek chciałbym jakiś zestaw przewiercanych i nacinanych tarcz na przód I tył , póki co mam zimmermany na oku ale tylko przewiercane jak macie coś ciekawego sprawdzonego i w dobrej cenie to podzielcie się informacja ;)
wuju
Lex user
Posty: 226
Rejestracja: 4 lip 2017, o 09:45
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kozienice
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: wuju »

Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GS 430 MK3 Hamulce tył

Post autor: gmiter »

https://www.ebay.com/itm/For-2006-2007- ... SwXzRddUdt
https://www.ebay.com/itm/For-2006-2007- ... Swnb5ddUdt

Do IS300 też z UK kupiłem za 150zł zestaw razem z prowadnicami. Blaszki nowe chyba 50zł kosztowały na przód, na tył 80zł sprężynki.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... brake+seal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości