Łożysko EU a US IS 250

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
lexuskamil
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 2 wrz 2019, o 17:44
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Łożysko EU a US IS 250

Post autor: lexuskamil »

Witam,
niedawno zostałem posiadaczem lexusa IS 250 z tym że jest on ze Stanów. I teraz mam pytanie ? Czy wersje europejskie miały takie same łożyska jak na Stany ? Ponieważ nie wiem czy zamówić zwykłe łożysko na allegro czy szukać na portalach amerykańskich. Dziś mechanik niby próbował je zmienić, ale nie pasowało a do tego po wyjeździe od niego wyskoczyło mi pełno kontrolek check VSC, kontrolka check engine, od abs i ciśnienia opon. Czy mogła być to wina słabego akumulatora ? Bo odpalaliśmy go z kabli.
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łożysko EU a US IS 250

Post autor: gmiter »

Tak mogła byc to wina słabego akumulatora. Łożyska USA i EU nie różnią się niczym. Sprawdź cross-reference na ToyoDiy najłatwiej.
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Łożysko EU a US IS 250

Post autor: daniel1978 »

Łożyska są różne dla lewej i prawej strony, a kupowanie takich rzeczy przez allegro to czasami kłopot.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łożysko EU a US IS 250

Post autor: gmiter »

Tylko ciekawe dlaczego i lewe i prawe mają ten sam numer częsci? Jest oznaczenie i lewe i prawe ale numer częsci jest ten sam.

https://www.toyodiy.com/parts/p_U_20091 ... _4102.html
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Łożysko EU a US IS 250

Post autor: daniel1978 »

Nie widzę w tym linku nic z przodu tylko same tyły chyba że o to ci chodzi bo nie napisałeś.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łożysko EU a US IS 250

Post autor: gmiter »

Napisałem o tylnych, przednie lewe i prawe faktycznie maja inne numery. Kolega nie sprecyzował o które mu chodzi.

Co do linku - wystarczy wejśc w kategorię wyżej jednym kliknieciem i widac przednią oś...
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Łożysko EU a US IS 250

Post autor: daniel1978 »

Tyły są te same, nie wiem jak robił to twój mechanik ale nie jest prosta sprawa wymiana tylnego łożyska. Można bardzo łatwo uszkodzić czujnik ABS, od wewnątrz jest metalowy flansz przez który przechodzi czujnik, i najlepiej mieć wyjeta zwrotnice do jego wymiany ale zazwyczaj nie wszystkie drążki dają się odkręcić i trzeba to robić na aucie a to jest niezła akrobacja.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Łożysko EU a US IS 250

Post autor: gmiter »

Ja osobiście nie potrzebowałem wymieniać łożyska - piszę co widze na schemacie i w katalogu.
Co do trudności to na pewno jak auto było orane w naszym klimacie kilkanaście lat to nie dziwne że połowa śrub nie do ruszenia.
lexuskamil
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 2 wrz 2019, o 17:44
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Koszalin
Kontakt:

Re: Łożysko EU a US IS 250

Post autor: lexuskamil »

Łożysko to lewy przód. Już zamówiłem z allegro i niedługo się okaże czy na Europę były takie same jak na Stany
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Łożysko EU a US IS 250

Post autor: ledziu »

lexuskamil pisze:Łożysko to lewy przód. Już zamówiłem z allegro i niedługo się okaże czy na Europę były takie same jak na Stany
Toooo saaamo :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości