NX ucieka na prawą stronę

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: muzz »

rozumiem, że taki problem w NX nagminnie występuje ale może też być tak, że problem wynika z usterki, któregoś z elementów zawieszenia po uderzeniu
oczywiście w pierwszej kolejności sprawdziłbym to co typowe dla NX
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: Dawid0ss »

muzz pisze:rozumiem, że taki problem w NX nagminnie występuje ale może też być tak, że problem wynika z usterki, któregoś z elementów zawieszenia po uderzeniu
oczywiście w pierwszej kolejności sprawdziłbym to co typowe dla NX
No właśnie pytanie, czy auto zawsze ściąga tak samo, z taką samą siłą itp. Bo może rzeczywiście się coś przestawia w zawieszeniu. Zmiana trybów (usztywnienie zawieszenia) coś zmienia ?
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: kliMati »

z tego co rozumiem z serwisówki to korygują ustawienie zawieszenia odpowiedzialne za utrzymywanie prostego kierunku jazdy na pochyłej nawierzchni. Najwyraźniej nasze drogi mają większe spadki niż te, na których testował prototypy Lexus lub ktoś w fabryce się machnął w nastawach. Osobiście stawiam na to drugie skoro problem występuje nie tylko w PL. Ciekawe, czy problem występuje na rynkach o ruchu lewostronnym ? Jeśli tak, to tam powinno auta ściągać w lewo.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: Dawid0ss »

kliMati pisze:z tego co rozumiem z serwisówki to korygują ustawienie zawieszenia odpowiedzialne za utrzymywanie prostego kierunku jazdy na pochyłej nawierzchni. Najwyraźniej nasze drogi mają większe spadki niż te, na których testował prototypy Lexus lub ktoś w fabryce się machnął w nastawach. Osobiście stawiam na to drugie skoro problem występuje nie tylko w PL. Ciekawe, czy problem występuje na rynkach o ruchu lewostronnym ? Jeśli tak, to tam powinno auta ściągać w lewo.
Poważnie jest coś takiego ? :mda:
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: asmaxx »

machony79 pisze:Zaobserwowałem,że po puszczeniu kierownicy na dłuższym odcinku prostej drogi samochód ściąga na prawą stronę.
Dealerzy znają ten problem i jest nawet serwisówka mówiąca jak tą wadę usunąć. Oczywiście wszystko łącznie z geometrią jak i zawieszeniem i oponami było zweryfikowane.
Na naszych forach mało jest o tym informacji ale znalazłem za oceanem i jest to dość popularna przypadłość NX-a.
Prośba do innych użytkowników NX-a czy mogli by u siebie to sprawdzić?

Dobrze, że zauważyłem ten temat. Ostatnio zrobiłem test i mam podobnie, jak sciągnie auto to tylko w prawą stronę. Dziwna sytuacja. Byłem u najlepszego diagnosty co robi zbieżność, kąty,odległości wyszły idealne. Zero luzów. Jak puszczę kierownicę jest deliikatny ruch od razu kierownicy w prawo o 0.5 cm i delikatnie auto zjeżdża na prawo. Normalnie tego nie widać i nie czuć, tylko pod testy to zrobiłem. Zamieniłem jeszcze wcześniej koła z lewej na prawą.

Nie martwię się tym lecz teraz widzę, że to ma szerszy zasięg skoro i NX

hmmmmm
Ostatnio zmieniony 4 maja 2021, o 11:41 przez asmaxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: machony79 »

Ciężko to zauważyć bo nikt nie jeździ "bez trzymanki".
Awatar użytkownika
asmaxx
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2020, o 20:05
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: asmaxx »

machony79 pisze:Ciężko to zauważyć bo nikt nie jeździ "bez trzymanki".
Jestem na to uczulony wręcz. Niestety jest to na tyle mały ruch, że to po chwili jakby zjeżdża. Puszczasz kierę, następuje ten ruch 0.5 cm w prawo i powolutku ściaga.

To ściąganie jest wynikiem czego? Aso coś sugerowało?
Ostatnio zmieniony 4 maja 2021, o 11:40 przez asmaxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Rock'N'Rolla
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2016, o 10:20
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

NX ucieka na prawą stronę

Post autor: Rock'N'Rolla »

Polecam obejrzeć Pana Jacka. Wprawdzie w innym aucie, ale podejrzewam że temat wspólny. W opisie tego filmu są podlinkowane też dłuższe testy

https://youtu.be/Ak9h6dnBE0w

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Tnalag1
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 18 gru 2020, o 21:31
Model Lexusa: NX F-Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: Tnalag1 »

machony79 pisze:
Igor Kasperski pisze:Witam.
Ja zauważyłem również ściąganie w prawą stronę kierownica przestawiona na prawo plus różne odledłości przednich kół od progów( 9mm różnicy między prawym a lewym kołem) do tego spasowanie prawego przedniego błotnika z drzwiami zupełnie inne niż lewa strona(różnica ponad 1mm).Z tym problemem ściągania przerobiłem dwa serwisy, myślałem że auto było przez kogoś naprawiane.
Czy po wizytach a w ASO coś się zmieniło? Czy rozkładają ręce i mówią,że jest wszystko OK?
Byłem w lutym na regulacji geometrii, ale mowiac szczerze nic to nie dało, dalej mialem wrażenie ze sciaga na prawo. Problem rozwiazał się po wymianie opon na letnie - jak ręką odjął:) :biggrin2:

Stawiam teze, że gumy zimowe łatwo się wypaczają, a zwłaszcza prawe koło statystycznie jezdzi bardziej po dziurach i potem gorzej sie toczy, co kierowca odczuwa jako ściaganie na prawo :down:

Jakieś kontrtezy?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: NX ucieka na prawą stronę

Post autor: machony79 »

Tnalag1 pisze:
Jakieś kontrtezy?
Opony wykluczam. Kupiłem nowe całoroczne i markowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości