IS ucieka na prawą stronę

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach

IS ucieka na prawą stronę

Postprzez asmaxx » 9 mar 2021, o 19:48

Witam,

Kolega z forum od NXa założył temat, że w jego samochodzie ściąga na prawą stronę.
http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=39&t=22595

Dla szerszego zasięgu zakładam wątek dla ISa

Dla testów puściłem na dłużej kierownicę i mam to samo. Ściąga delikatnie, tylko w prawo. Najlepszy w okolicy serwis od zbieżności pomierzył kąty, odległości i idealnie wszystko. Zero luzów w zawieszeniu. Jednak jak puszcze kierownicę przy prędkości powyżej 100km/h jest od razu ruch kierownicy 0.5cm w górę i auto zaczyna powolutku zjeżdżać do krawędzi.

Czy ktoś z Was z tym się zetknął? Proszę zróbcie testy i dajcie znać. Najlepiej powyżej 100km/h +
Ostatnio edytowano 4 maja 2021, o 11:45 przez asmaxx, łącznie edytowano 1 raz
asmaxx
Lex user

Model Lexusa: IS 200t

Re: IS ucieka na prawą stronę

Postprzez thrix » 10 mar 2021, o 19:40

Mam to samo w swoim 2012 IS250AWD. Myslalem, ze gdzies w dziure zaoralem i mi geometria byla pisana, ale nie przypominam sobie. W swoim NX nie zauwazylem, ale sprawdze.
thrix
Lex user

Model Lexusa: IS NX

Postprzez Neutrino » 11 mar 2021, o 17:19

Jeden z ostatnich MotoDzienników Jacka Balkana na YT był o tym, choć dotyczył nowych Kia bodajże.
Neutrino
Lex user

Model Lexusa: IS200 Sportcross

Postprzez Muniek » 3 kwi 2021, o 13:24

WItam,
miałem to samo w moim IS'e 2017 r. zaraz po zakupie w 10.2020 r. pomimo tego że z dokumentami otrzymałem wydruki z ustawienia geometrii. Auto ściągało w prawo i aby jechać prosto to kierownica musiała być lekko przekrzywiona w lewo. Byłam bardzo zniesmaczony. Postanowiłem zareklamować w ramach umowy rękojmi. Reklamacja została uznana i na koszt salonu Lexus zostało wykonane sprawdzenie i regulacja geometrii w Szic Toyota Opole. Po wyjechaniu z serwisu auto jedzie jak po szynach prościutko, kierownica idealnie prosto. Polecam tam wykonać sprawdzenie i regulację.
Muniek
Nowy lex user

Model Lexusa: IS200T

Powrót do Pozostałe