Ostrzeżenie - chińskie podróbki świec itp. na allegro.

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Ostrzeżenie - chińskie podróbki świec itp. na allegro.

Post autor: lukas78 »

Witam,
Na początku kwietnia br. zakupiłem od allegrowicza Auto-szyk_numer1 (8 szt.) świec irydowych DENSO SK20 r11. Po wnikliwej analizie okazały się tanią chińską podróbką, którą można nabyć na chińskich portalach za 1 USD za szt. - (można to szybko wygooglować). Po około dwóch tygodniach od montażu tych niby oryginalnych świec mój gs zaczął chwilami nierówno pracować i tracił trochę mocy. Podjechałem z tym problemem na skaner komputerowy do kolegi i żadnych błędów serwisowych nie wykazało. Wykręciliśmy jedną świecę i po skonfrontowaniu jej wizualnej specyfikacji technicznej ze specyfikacją oryginalnej świecy denso z serwisu toyoty wyszło wiele rozbieżności w postaci: większej szerokości i grubości elektrody masowej, większej długości całkowitej świecy, większej średnicy elementu porcelanowego z którego wystaje elektroda środkowa, duża szczelina pomiędzy pierścieniem uszczelniającym, a korpusem świecy, i przede wszystkim brak charakterystycznego dla tych świec chipa z metalu szlachetnego na elektrodzie masowej w miejscu przeskoku iskry. Po przejechaniu około 500 km w miejscu przeskoku iskry w elektrodzie masowej wypaliło się delikatne wgłębienie. Zrobiłem sobie trochę fotek świec jako dowód w ewentualnym sporze ze sprzedającym.
Mój błąd, że nie zwróciłem na te detale uwagi po zakupie - na szczęście sama wymiana świec mnie nic nie kosztowała, bo sam lubię grzebać w aucie.
Szeroki asortyment u tego sprzedawcy sygnowany znakiem towarowym firmy DENSO uśpił moją czujność.
Rozpocząłem z nim dyskusję na allegro i zareklamowałem towar oraz zażądałem zwrotu kasy. Po odesłaniu podrobionych świec - na szczęście sprzedawca kasę zwrócił.
Reasumując - nie polecam zakupów asortymentu DENSO u w/w gościa, bo w mojej ocenie inny typ świec i oferowanych cewek WN z dużym prawdopodobieństwem to również podróbki...
Zastanawiam się jeszcze nad negatywem dla gościa za brak zgodności towaru z opisem, bo pchać taki szeroki asortyment bubla na rynek i narażać kupujących na koszty, to dziadostwo :pala:
Awatar użytkownika
Oliwier
Lex Driver
Posty: 604
Rejestracja: 24 lip 2014, o 07:10
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Chojnice/GD
Kontakt:

Re: Ostrzeżenie - chińskie podróbki świec itp. na allegro.

Post autor: Oliwier »

Miałem ten sam problem z "denso" kupionymi w sieci ProfiAuto i Gordonie. Wyjąłem ori denso z auta ze Szwajcarii i porównałem sobie z tym co kupiłem w w.w. sklepach - wszędzie podróby w tym kraju.. Wkręciłem z powrotem stare.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Ostrzeżenie - chińskie podróbki świec itp. na allegro.

Post autor: lukas78 »

Tylko widzisz Oliwier tu gość sypnął szerokim asortymentem DENSO i z tego co widzę z aukcji już wiele tego bubla sprzedał i zapewne ma zamiar jeszcze tego dużo sprzedać. Pamiętam ile sztuk miał na sprzedanie na początku kwietnia, a ile ma teraz (znacznie więcej) - i trzeba takich dorobkiewiczów wyłapywać i piętnować - tym bardziej jak widzę opis tego gościa,a w zasadzie jakiejś Ludmiły: "Specjalizujemy się w serwisie samochodów japońskich i koreańskich. Staramy się wszystko robić perfekcyjnie ,aby nasz klient został w pełni zadowolony" - to mnie szlak trafia... - i zostaw w takim serwisie samochód do naprawy :najper: "Bedzie pan zadowolony"
Finalnie zakupiłem świece u http://e-denso.pl/ i wszystko chodzi jak należy. Świeca po zakupie obejrzana i zmierzona z każdej strony :ok:
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Ostrzeżenie - chińskie podróbki świec itp. na allegro.

Post autor: klexus »

Chcesz dobre oryginał świeczki daj znac
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości