Świecąca ikonka opony na tablicy GS 300 MK III

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Świecąca ikonka opony na tablicy GS 300 MK III

Post autor: Joealex »

Jakiś czas temu miałem problem z sondą lambda ale dzięki forum udało mi się rozwiązać ten problem, niestety kolejna ikonka na tablicy zaczała się świecić.
Chodzi o ikonkę pokazująca ugięta oponę. Gdy się zapaliła pomyślałem że mam dziurę w oponie. Ale po sprawdzeniu okazało sie że wszystkie opony wyglądają normalnie. Po sprawdzeniu u wulkanizatora okazała sie, że w trzech oponach jest ciśnienie 2,6 a w jednej tylko 2,3.
Niemniej w instrukcji znalazłem info że dla opon 245/18 zalecane ciśnienie jest właśnie 2,3 więc wychodziłoby że mam zbyt wysokie ale skoro na takim jeździłem wcześniej a ikonka się nie świeciła to chyba to komputerowi nie przeszkadzało?
Sądziłem, że może czujnik ciśneinia w oponach się skończył ( bateria), komputer go nie wyczuwa i dlatego ikonka opony się zapaliła ale wulkanizator powiedział że po pierwsze na jego specjalistycznym komputerku są wyświetlane sygnały z wszystkich czujników a po drugie jego zdaniem te czujniki w Lexusie nie działają na baterie... bo to zdarza się tylko w takich tanich markach jak Fiat czy Ford.
Dopompował mi koło do 2,6 tak jak pozostałe i powiedział że po jakimś czasie ta kontrolka sama się wyłączy ale niestety dalej cały czas się świeci, przy okazji wyświetla się komunikat Check VSC.
Skoro nie przebita opona a baterie w czujnikach się nie rozładowują to co u diabła może powodować zaświecenie się tej ikonki?
Z góry dzięki za fachową pomoc.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2021, o 23:05 przez Joealex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Świecąca ikonka opony na tablicy

Post autor: _3rd »

Sensory ciśnienia w Lexusie są zasilane bateriami.
Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Świecąca ikonka opony na tablicy

Post autor: Joealex »

_3rd pisze:Sensory ciśnienia w Lexusie są zasilane bateriami.
czyli jednak bateria wysiadła i czujnik nie daje sygnału do komputera centralnego i dlatego się świeci? Bo w takiej sytuacji to chyba czujnik do wymiany...
Tylko wulkanizator obszedł wszystkie opony z tym swoim komputerkiem i powiedział że je "widzi" na tym urządzeniu..
Bądź ty mądry
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Świecąca ikonka opony na tablicy GS 300 MK III

Post autor: _3rd »

Najlepiej zrobić diagnostykę przez złącze OBD - będzie widać czy wszystkie sensory są podłączone.
jpok
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 22 gru 2018, o 20:54
Model Lexusa: GS 300 MK3
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Świecąca ikonka opony na tablicy GS 300 MK III

Post autor: jpok »

Czy kontrolka swieci się światłem jednostajnym czy miga ? Pytam bo padły mi ostatnio czujniki i kontrolka migała.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Świecąca ikonka opony na tablicy GS 300 MK III

Post autor: _3rd »

Jak jest zbyt niskie ciśnienie w oponie to świeci ciągłym światłem, gdy wpisałem błędne ID wszystkich sensorów to kontrolka migała przez krótki czas (może z minutę) po czym zaczynała świecić na stałe.
Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Świecąca ikonka opony na tablicy GS 300 MK III

Post autor: Joealex »

jpok pisze:Czy kontrolka swieci się światłem jednostajnym czy miga ? Pytam bo padły mi ostatnio czujniki i kontrolka migała.
No więc przez pierwsze kilka sekund po uruchomieniu silnika miga a potem świeci cały czas, .
and123
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 30 maja 2019, o 21:55
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Olsztyn
Kontakt:

Re: Świecąca ikonka opony na tablicy GS 300 MK III

Post autor: and123 »

Joealex pisze:No więc przez pierwsze kilka sekund po uruchomieniu silnika miga a potem świeci cały czas, .
U mnie taka sytuacja ma miejsce dwa razy do roku tj. po zmianie kół zimowych na letnie i odwrotnie. Wtedy po każdorazowo "zakodowuję" czujniki zgodnie z procedurą programowania wartości ciśnienia przyciskiem zlokalizowanym pod kołem kierownicy. (mam IS nie wiem jak jest w GS)
Joealex
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 2 lis 2020, o 11:36
Model Lexusa: GS300 III
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Świecąca ikonka opony na tablicy GS 300 MK III

Post autor: Joealex »

Tak wiem że jest ten przycisk pod kierownicą. Próbowałem go wciskać ale to nic nie daje , pojawia się komunikat o ustawieniach fabrycznych, miga przez parę sekund i potem znów ciągle świeci ta sama ikonka opony.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości