Wibracje przez pierwsze 4 kilometry przy 50km\h

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach

Postprzez Finanrar » 5 lip 2021, o 12:02

Cześć, występuje u mnie takie zjawisko... Gdy rano odpalam samochód i wyruszam w drogę to przy osiągnięciu 50-60 km\h auto zaczyna jakby wibrować\podskakiwać ... odczucie jakby były krzywe koła. Felgi proste Opony nowe Zawieszenie sprawdzone na kolegi stacji diagnostycznej (usłyszałem że wygląda jak nowe i nie ma się do czego przyczepić) Tarcze hamulcowe proste. Najciekawsze jest to że problem ustaje po przejechaniu około 4km wtedy mogę się rozpędzić do 180km\h i nic się nie dzieje. Dodam, że dzieje się to zawsze rano jak auto stoi dłuższy czas (jakieś 12-14 godzin). Jeżeli postój trwa kilka godzin(3-4) to nic się nie dzieje. Nie wiem czy to jakiś problem z wałem, podporą wału, dyferencjałem ? Auto: Lexus IS 250, Automatyczna skrzynia biegów, przebieg 70000km
Finanrar
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 250

Re: Wibracje przez pierwsze 4 kilometry przy 50km\h

Postprzez muzz » 5 lip 2021, o 12:35

ja bym szedł tropem wału, dyfra, skrzyni
jak w ISie mieliśmy zacierający się krzyżak na wale to właśnie wibracji dostawała cała buda...
muzz
Lex Driver

Model Lexusa: GS430 GS300 IS200

Postprzez Krol » 11 wrz 2021, o 23:19

Gdyby to był wał to zawsze drgania byłyby przenoszone. Może krzyżak? Albo inny element, gumowo-metalowy?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Krol
Lex user

Model Lexusa: IS 300h

Powrót do Pozostałe