Wibracje przez pierwsze 4 kilometry przy 50km\h

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Finanrar
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 5 lip 2021, o 10:57
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wibracje przez pierwsze 4 kilometry przy 50km\h

Post autor: Finanrar »

Cześć, występuje u mnie takie zjawisko... Gdy rano odpalam samochód i wyruszam w drogę to przy osiągnięciu 50-60 km\h auto zaczyna jakby wibrować\podskakiwać ... odczucie jakby były krzywe koła. Felgi proste Opony nowe Zawieszenie sprawdzone na kolegi stacji diagnostycznej (usłyszałem że wygląda jak nowe i nie ma się do czego przyczepić) Tarcze hamulcowe proste. Najciekawsze jest to że problem ustaje po przejechaniu około 4km wtedy mogę się rozpędzić do 180km\h i nic się nie dzieje. Dodam, że dzieje się to zawsze rano jak auto stoi dłuższy czas (jakieś 12-14 godzin). Jeżeli postój trwa kilka godzin(3-4) to nic się nie dzieje. Nie wiem czy to jakiś problem z wałem, podporą wału, dyferencjałem ? Auto: Lexus IS 250, Automatyczna skrzynia biegów, przebieg 70000km
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Wibracje przez pierwsze 4 kilometry przy 50km\h

Post autor: muzz »

ja bym szedł tropem wału, dyfra, skrzyni
jak w ISie mieliśmy zacierający się krzyżak na wale to właśnie wibracji dostawała cała buda...
Awatar użytkownika
Krol
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 2 mar 2021, o 22:34
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa/3citi
Kontakt:

Wibracje przez pierwsze 4 kilometry przy 50km\h

Post autor: Krol »

Gdyby to był wał to zawsze drgania byłyby przenoszone. Może krzyżak? Albo inny element, gumowo-metalowy?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
ienecode
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 14 wrz 2022, o 17:46
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wibracje przez pierwsze 4 kilometry przy 50km\h

Post autor: ienecode »

Finanrar pisze: 5 lip 2021, o 12:02 Cześć, występuje u mnie takie zjawisko... Gdy rano odpalam samochód i wyruszam w drogę to przy osiągnięciu 50-60 km\h auto zaczyna jakby wibrować\podskakiwać ... odczucie jakby były krzywe koła. Felgi proste Opony nowe Zawieszenie sprawdzone na kolegi stacji diagnostycznej (usłyszałem że wygląda jak nowe i nie ma się do czego przyczepić) Tarcze hamulcowe proste. Najciekawsze jest to że problem ustaje po przejechaniu około 4km wtedy mogę się rozpędzić do 180km\h i nic się nie dzieje. Dodam, że dzieje się to zawsze rano jak auto stoi dłuższy czas (jakieś 12-14 godzin). Jeżeli postój trwa kilka godzin(3-4) to nic się nie dzieje. Nie wiem czy to jakiś problem z wałem, podporą wału, dyferencjałem ? Auto: Lexus IS 250, Automatyczna skrzynia biegów, przebieg 70000km

 
Mam dokładnie ten sam problem. Udało się zdiagnozować przycyznę ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości