Zmiana biegów za pomocą "łopatek".

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Przemoo
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2021, o 12:39
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Legionowo
Kontakt:

Zmiana biegów za pomocą "łopatek".

Post autor: Przemoo »

Witam,

mam problem dotyczący zmiany biegów za pomocą łopatek.
Od niedawna posiadam IS 300h w wersji F-Sport. Kierownica posiada fabryczne łopatki. Nie mam pojęcia jak ich używać/włączyć.
Szukałem na forum, czytałem instrukcję i nic....

Próbowałem sam dojść jak to działa...
Zmieniałem tryb jazdy w tryb sport, na skrzyni wybierałem D i nic. Zmieniałem na tryb manual +/- , i wybierałem tryb Sport i tu pojawia się nr wybranego biegu, ale podczas jazdy zmiana biegów łopatkami nie działa. Pojawia się S2 i tym trybie bieg mogę zmienić jedynie za pomocą lewarka +/-
Generalnie jak na wstępie, jak użyć lub włączyć łopatki ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Zmiana biegów za pomocą "łopatek".

Post autor: _3rd »

W IS200t łopatki działają w każdym trybie jazdy. Na Drive po użyciu łopatki skrzynia kilka sekund pozostaje w trybie manualnym, bieg zmieni na wyższy na wysokich obrotach samoczynnie. W trybie Sport kręci wyżej przed zmiana, a na całkowicie wyłączonej kontroli trakcji i trybie manualnym biegu nie zmieni nawet na odcince. W 300h powinno to podobnie działać za wyjątkiem odczuć z jazdy (skrzynia E-CVT)
Przemoo
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2021, o 12:39
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Legionowo
Kontakt:

Re: Zmiana biegów za pomocą "łopatek".

Post autor: Przemoo »

Rozumiem, tylko dziwi mnie to, że w trybie manualnym i jednocześnie sport, jak wyświetlane są numery biegu to po wciśnięciu + lub - nic się nie zmienia... ? Dla mnie to jest najbardziej zastanawiające. Nie wiem jak jest w Lexus ale z reguły to podczas takiej konfiguracji skrzyni i trybu jazdy to numeracja biegu zmieniała się wraz z jej zmianą.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Zmiana biegów za pomocą "łopatek".

Post autor: _3rd »

Najwyraźniej łopatki nie działają, jeśli nr zapiętego biegu się nie zmienia. Może taśma w kierownicy uszkodzona albo mikrostyki w łopatkach
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości