[LS400] Filtr kabinowy

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS400] Filtr kabinowy

Post autor: laredo »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No więc tak mniej więcej to wygląda. O rozłączeniu poszczególnych elementów raczej nie ma mowy bo ciasno siedzi i nawet ruszyć się nie chce.
Ja tam nie widziałem nigdzie filtra - poza tym nad dmuchawą ale to chyba do cyrkulacji wewnętrznej.

Janasek a jaki czynnik masz w instalacji ? Freon ? można to gdzieś jeszcze uzupełnić i sprawdzić ?
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Filtr kabinowy

Post autor: prosperopro »

http://www.clublexus.com/forums/ls400/2 ... ilter.html

tutaj link do filtra sa 2 filtry po 95 tylko jeden.

szukaj szukaj bo jest :D
Załączniki
Project1.jpg
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [LS400] Filtr kabinowy

Post autor: janasek »

janasek pisze:
laredo pisze:no to kicha psze Pana, u mnie wygląda to całkiem inaczej - tam gdzie 20stka ma ten filtr u mnie nie ma nic. Później rzucę fotkę.
Wersja ameryka? Ja u siebie chyba też nie mam w ogóle, chociaż powiem szczerze że jeszcze go nie szukałem. Niedługo będę dobijał klimę i czyścił układ więc się dowiem :).

Pozdro
Mała poprawka, filtr mam podobno w tym samym miejscu co podaje prosperopro (pod deską rozdzielczą w nogach pasażera, od dołu jest taka puszką, trzeba ją otworzyc i tam siedzi w środku. Muszę sprawdzić. :)

Freon? To chyba jest starego typu. Czynnik chłodzący taki co wszyscy rownież w nowyszych modelach o symbolu R134a. Do końca nie wiem co to jest, ale freonowa klima to już chyba nie jest...

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Filtr kabinowy

Post autor: prosperopro »

Wlasnie nie wiem jak to jest z tymi czynnikiami. Trudno tu mi cokolwiek powiedziec bo wiekszosc fachowcow nie wie a nabija tylko. R134a - to czynnik do starych klimatyzacji ale podobno ciezko go juz spotkac. Ja pojechalem do pierwszej lepszej stacji i mi nabili do tej pory dziala - nawet w ksiazkach nie miali ile maja go wlac to sprawdzali po termometrze i biorac maxymalnie najnizsza temperature czyli nie 16 ( o ile sie nie myle) tylko napis COLD to lecialo 10*C z nawiewow. Narazie sie nic nie dzieje wiec nie mam co narzekac.

Jutro moze podjade do majstra z innym samochodem do nabica klimy to sie dowiem co i jak.
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [LS400] Filtr kabinowy

Post autor: janasek »

prosperopro pisze:... R134a - to czynnik do starych klimatyzacji ale podobno ciezko go juz spotkac. ...
A mnie się wydawało że R134a to jest symbol aktualnie używanego czynnika nawet w najnowszych modelach...? Jak możesz to dowiedz się co i jak bo juz zgłupiałem. :)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS400] Filtr kabinowy

Post autor: laredo »

Coś mi się kojarzy że freon ma symbol R12
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Filtr kabinowy

Post autor: prosperopro »

ja np do nowszego samochodu musze wlewac R744 - nieszkodliwy dla srodowiska mniejsze spalanie samochodu i mniejsze sila kompresji plynu ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS400] Filtr kabinowy

Post autor: laredo »

byłem, 30 min na kolanach w bardzo dziwnych pozycjach i niestety stwierdziłem że....... tam nigdzie nie ma miejsca w które można włożyć filtr. :dirol: Nic a nic nie wygląda tak jak na tym rysunku. Nie wiem o co chodzi.....

Chyba że rozkręcę jeszcze tą puchę z ostatniego zdjęcia z literą B :bor:
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS400] Filtr kabinowy

Post autor: laredo »

no i malina Panowie. Szukałem po raz enty i dupa nie znalazłem. Wkurzyłem się i dzwonię do serwisu. Podaję kolesiowi VIN pojazdu i pytam o filtr kabinowy. A on na to miłym i spokojnym głosem "psze Pana ale Pana samochód nie jest wyposażony w takowy filtr". I nastała jasność :) Mówiłem Wam że nie ma tam nigdzie miejsca gdzie by go można było wsadzić
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Filtr kabinowy

Post autor: prosperopro »

hmmm... ale ten Ty masz UCF10? UCF11? Ja mam UCF11 i posiadam.
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości