[IS200] Parę pytań ogólnych.

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: tomekb »

hesus moze nas odwiedzisz na spocie
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: hesus »

nie chciałem sie do tamtej listy póki co wpisywać bo pewności nie mam. jak ogarne auto do wtedy i nie bede z czasem na bakier to bardzo chętnie :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: tomekb »

masz byc
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: hesus »

dzisiaj docinałem klucze - chiński scyzoryk z aukcji działa bez problemu (no prawie, nie mieści się do zamka od klapy z tyłu :P ), natomiast to co wyglądało jak oryginał po docięciu nie działa.... w sumie tego nie zauważyłem wcześniej, ale widze że grot był przycięty na krawędziach, czego nie ma w oryginale. 80zl mnie ta wiedza kosztowała, no ale może się komuś przyda :)

poza tym wymienione zostały wszelakie oleje, filtry, odgrzybianie + nowy czynnik do klimy... w środe wymieniam rozrząd, pompę wody, klocki z przodu no i musze się rozejrzeć za kimś kto regeneruje pompy od wspomagania.
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: akira »

Przyjmijmy że auto stoi całą noc...rano, po ilu sekundach +/- gaśnie Wam w autkach (IS200) po rozruchu kontrolka oleju? Tak gdzieś się naczytałem o padających pompach oleju w tych modelach i zastanawiam się czy jest możliwość w porę wykryć takie zagrożenie. Chyba najlepiej byłoby założyć czujnik ciśnienia wraz z zegarem,ale może są jakieś tańsze sposoby kontroli? :ok:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: carinus »

Z tym ciśnieniem to będzie różnie w zalezności od temperatury otoczenia,stanu silnika i jakości wlanego oleju.Najszybciej powinna zgasnąć kontrolka przy full syntetyku w ciepłe poranki,tyle że ten olej nie zmienia swojej "płynności" w odróżnieniu od minerałów.Moja kontrolka gaśnie po ok.2-3s i nawet trochę sekund trzyma po zgaszeniu silnika.Nie spotkałem sie jeszcze z informacją na temat kiepskich pomp .
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: akira »

http://www.auto-swiat.pl/1-lexus-200-ko ... -oryginalu

cytuję....
,,W IS 200 uważać trzeba na wycieki z pompy oleju, które grożą spadkiem ciśnienia w układzie smarowania i nawet zatarciem silnika. Rozrząd należy wymieniać co 130 tys. km, a nie tak jak zaleca producent - co 150 tys. km, gdyż są przypadki, że nie wytrzymuje jedna z rolek napinających. ''

jeszcze gdzieś o tym słyszałem, może to bajka, ale możliwe że skoro tak piszą to może w tym coś jest.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: tomekb »

mam przebieg w swoim 216000km i mi jeszcze pompa nie odmuwiła posłuszenistwa pozatym jakbys mial mniejsze cisnienie to by ci sie kontrolka zaswiecila
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: carinus »

Potwierdzam potrzebę wymiany rozrzadu znacznie szybciej niz mówi instrukcja.Wyrabia sie powierzchnia przyłożenia rolki prowadzącej napinacza i niestety rolka ukosuje sie,zrzucając pasek na obudowę.
gutek_
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 6 lut 2011, o 18:41
Model Lexusa: is 200
Kontakt:

Re: [IS200] Parę pytań ogólnych.

Post autor: gutek_ »

ubezpieczalnie w pl za lexura zycza sobie strasznie.

lexus jako marka jest wpisana w ubezpieczalniach jako auto podwyzszonego ryzyka.
prawda auta luxusowe ale zeby tak kradli/ludzie sie rozbili zeby wprowadzac te rzeczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości