IS200 - Kilka pytań po zakupie

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: IS200 - Kilka pytań po zakupie

Post autor: hesus »

ja nie mam xenonów, ale czujnik zmierzchu + auto mam.
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: IS200 - Kilka pytań po zakupie

Post autor: Travis »

hesus pisze:ja nie mam xenonów, ale czujnik zmierzchu + auto mam.

a jaki masz rocznik?
Awatar użytkownika
hesus
Lex user
Posty: 98
Rejestracja: 28 lis 2010, o 14:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Silesia
Kontakt:

Re: IS200 - Kilka pytań po zakupie

Post autor: hesus »

2002
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: IS200 - Kilka pytań po zakupie

Post autor: Travis »

hesus pisze:2002
czyli masz polifta i w nich już montowali niezależnie od rodzaju lamp. Bo tak jak pisałem wcześniej przed kupnem oglądałem auto które było przed liftem na xenonie i miało funkcje Auto a mój już nie
doOh
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 25 paź 2010, o 16:54
Model Lexusa: IS 250 A/T
Skąd:: Galway IRL
Kontakt:

Re: IS200 - Kilka pytań po zakupie

Post autor: doOh »

Ja nie mialem xenonow oryginalnie ale mam przelacznik AUTO, rok auta 2004.

Skrec kola w wygodna strone i odkrec nadkole potem lekko wygnij i masz jako taki dostep :) ja tak nawet przetwornice na xenony zakladalem :P
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: IS200 - Kilka pytań po zakupie

Post autor: kolunio »

Panowie troche glupie pytanie ale gdzie pod maska znajde zbiorniczek wyrownawczy do chlodnicy???Szukam, szukam i znalesc nie moge :p
wisnix
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 15 mar 2011, o 20:19
Model Lexusa: IS200
Kontakt:

Re: IS200 - Kilka pytań po zakupie

Post autor: wisnix »

Od strony silnika za chłodnicą :D musisz głową zaglądnąć między silnik a chłodnice, od lewej strony jak patrzysz na przednią szybę :) Ja kupuje płyty Sony CD-R i działają bez problemowo na początku kupowałem płyty najtańsze jakie ale radio wyrzucało mi error kupiłem te Sony i wszystko gra
Co odnośnie przełącznika świateł na auto to ja tego nie mam ale przy włączeniu zapłonu to światła automatycznie się zapalają wystarczy że mam pokrętło przekręcone na światła mijania cały czas, nie macie takiego czegoś?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: IS200 - Kilka pytań po zakupie

Post autor: michalm320 »

michalm320 pisze:
1. Podczas odpalania, dokładnie w momencie kiedy silnik zaczyna pracować jest takie jakby głuche puknięcie dobiegające z przodu. Czy to jest urok tego typu napędu czy coś jest nie tak?

2. Po długim postoju zauważyłem że jak wrzucam dwójkę to tak jakby z lekkim zgrzytem wchodziła chyba że zmieniam bieg bardzo powoli. Czy to powód zimnego oleju w skrzyni czy może dlatego że nie był nigdy wymieniany? A może coś jeszcze innego?

3. Podczas skręcania po nierównościach z przedniego zawieszenia dobiega skrzypienie. Obstawiam sworznie górne ale mogę się mylić.
Po kilku miesiącach użytkowania mogę napisać co i jak z moimi początkowymi uwagami:

Ad 1. Co do dźwięku przy odpalaniu. Niczego niepokojącego nie zaobserwowałem. Mechanik powiedział jedynie że to bendix w rozruszniku ale żeby się nie martwić. Co ciekawe to to, że tego dźwięku nie słychać przy otwartych drzwiach czy przy otwartej masce.

Ad 2. Po wymianie oleju w skrzyni na Motul Gear 300 jest dużo lepiej. Sporadycznie się zdarzy drobny zgrzyt.

Ad. 3. Skrzypienie zupełnie ustało po wyczyszczeniu i przesmarowaniu zacisków.

To tyle. Jedynie co mnie w tym aucie na chwile obecną gnębi to wibracje przy dużych prędkościach które prawdopodobnie pojawiają się na rozgrzanych tarczach hamulcowych. Co ważne na kole kierownicy nie odczuwam wibracji a pedał hamulca nie pulsuje. Więc myślę że to kwestia wichrujących się tarcz tylnych pod wpływem wys. temp.
Obrazek
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: IS200 - Kilka pytań po zakupie

Post autor: kolunio »

wisnix pisze:Od strony silnika za chłodnicą :D musisz głową zaglądnąć między silnik a chłodnice, od lewej strony jak patrzysz na przednią szybę :) Ja kupuje płyty Sony CD-R i działają bez problemowo na początku kupowałem płyty najtańsze jakie ale radio wyrzucało mi error kupiłem te Sony i wszystko gra
Co odnośnie przełącznika świateł na auto to ja tego nie mam ale przy włączeniu zapłonu to światła automatycznie się zapalają wystarczy że mam pokrętło przekręcone na światła mijania cały czas, nie macie takiego czegoś?


Dzieki za info jutro jeszcze zerkne ale ta, tez zagladalem i nic mi sie nie rzucilo w oczy, chyba jest dobrze zakamuflowany.., a jaki ma kolor?jest przezroczysty?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: IS200 - Kilka pytań po zakupie

Post autor: carinus »

To nie jest typowy zbiorniczek jak w większości aut i w sumie widać tylko wzkaźnik poziomu płynu a z lewej stronu korka chłodnicy jest korek wlewu płynu do zbiorniczka.Cały zbornik jest zlany z obudową chłodnicy i jako taki ciężki do zlokalizowania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości