IS 200 problem z obcierającymi oponami

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
hades_89
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 09:21
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: IS 200 problem z obcierającymi oponami

Post autor: hades_89 »

Witam.

Chciałbym poprosić o pomóc. Mianowicie w moim IS-ie 200 z 99 r. opona Goodyear Efficientgrip Performance 205/55 R16 (miałem felgi 16-ki jak kupiłem i całkiem są fajne, dlatego nie zmieniałem na razie, wiem że oryginalne to 17) ociera o nadkole z lewej strony z przodu przy skręcie w prawo. Tylko z jednej strony. Na zimówkach Nokian w takim samym rozmiarze nie było takiego problemu. Po zmianie na letnie zaczęło ocierać. Dodam, że rok temu na wiosnę były wymieniane amortyzatory oraz wahacz górny z prawej strony (to koło akurat nie ociera). Stąd moje pytanie, czy to faktycznie wina nadkola, czy coś może być nie tak z wahaczem lewym górnym. Byłem ostatnio na "szarpakach" luzów w zawieszeniu brak. Co może być przyczyną, od czego mam zacząć? Robi się to denerwujące :szyja:

Nie jestem super doświadczonym kierowcą, więc proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Z góry dziękuję i pozdrawiam. :piwko:
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: IS 200 problem z obcierającymi oponami

Post autor: XYZ »

Mi się wydaje, że to osłona tarczy ociera.
Awatar użytkownika
hades_89
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 1 kwie 2015, o 09:21
Model Lexusa: is200
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: IS 200 problem z obcierającymi oponami

Post autor: hades_89 »

Czyli co mam zrobić?
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: IS 200 problem z obcierającymi oponami

Post autor: XYZ »

Skręć kołem, podnieś auto na lewarku i poobracaj kołem parę razy i zobacz co ci tam ociera dokładnie. Miałem u siebie tak z prawej strony z przodu, że osłona przy skręcie w lewo ocierała. Wystarczyło ją lekko odgiąć i po kłopocie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości