[IS 200] typowe usterki

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
wswietyy
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 7 sty 2011, o 14:32
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Jasło
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: wswietyy »

Myślę, że nie ma co wpadać w jakieś stres, przecież nie spotykamy tych wszystkich usterek w jednym aucie, a jak już się nam coś przytrafi to wiadomo że po wymianie takiej części na nową będzie spokój na długie kilometry. Oprócz usterek które zostały wymienione auto ma więcej zalet niż wad, a dla mnie jest najważniejsze że silniczek po 240 tys km pracuje jak nowy, elektronika nie robi z auta dyskoteki a w środku nic mi nie skrzypi, piszczy czy wydaje inne dźwięki, ale te zalety możemy wpisać w inny temat np dlaczego chcę jeździć IS200 :biggrin2: .

A wracając do tematu to zaczęły mi szumieć łożyska z przodu.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: michalm320 »

Może to nie jest usterka ale na pewno minusem IS-a jest to że ma kiepskie oświetlenie. 51W to trochę mało. Znów założenie lepszych żarówek to drogi gips zważywszy że się przepalają co 3 miesiące.
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: tomekb »

mam hidy wiec nie ma takich problemów
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: hydrant23 »

coz , koledzy podsumowac to mozna smialo i szybko w porownaniu do gs'a Is jest dosc niedopracowany i dosc awaryjny jak na lexa , wiec radze mocno wie zastanowic nad wyborem auta :) i zyczliwiej spojzec na wiekszego i lepiej wykonanego brata
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: michalm320 »

Może i GS jest lepszy ale nie każdy potrzebuje takiego auta. Ja lubię dość małe samochody bo można nimi po winklach polatać albo się z kimś poganiać po mieście. Taki IS jest dla mnie optymalny, choć mógłby być mniejszy i mocniejszy. A auta większych rozmiarów są zbyt zwaliste i komfortowe, nastawione na spokojną i stateczną jazdę. Za młody jest na tzw. pontony :)
Obrazek
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: hydrant23 »

na to wychodzi , ze optymalny dla poszukiwaczy IS jest wersja 300 , ciut wieksze spalanie , ale duzo bardziej bezawaryjny
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: michalm320 »

hydrant23 pisze:na to wychodzi , ze optymalny dla poszukiwaczy IS jest wersja 300 , ciut wieksze spalanie , ale duzo bardziej bezawaryjny
Masz racje, tylko ze IS300 z manualem jest ciężki do zdobycia, a jak już jest to kosztuje krosie
Obrazek
Awatar użytkownika
hixx
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 19:14
Model Lexusa: is300:>
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: hixx »

to juz taniej zaiplitowac skrzynie z Supry własnie o tym mysle:>> a co do awaryjnosci is 300 to sie nie zgodze ze jest mniej awaryjny :> zmieniałem juz 4 x cewki do tego ostatnio mam problem z mocą , zawiecha tylna padła , spalanie to masakra przy dzisiejszych cenach pb 95 za 50 pln robie 55km:>> na gazie troszke lepiej bo 100km , radio oczywiscie padło a tak to bezawaryjnie:>
JAPAN CARS
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: Ralfx »

Wiadomym jest że cewki od czasu do czasu padają w IS200 ale że w IS300 gdzie silnikiem jest 2JZ-GE też padły to jest jakiś losowy pojedynczy przypadek i obstawiam że powodem usterki bedzie niedopatrzenie jakiegoś mechanika. Ja mam 2JZ-GE i ten silnik jest niezniszczalny. Spalanie to prawda, jeśli ktoś sie liczy z tym to tylko IS200 bo różnica jest duża :) w 3.0 to sie wacha pomiedzy 12 a 25 litrami w mieście :)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
carfun

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: carfun »

Ralfx pisze:Wiadomym jest że cewki od czasu do czasu padają w IS200 ale że w IS300 gdzie silnikiem jest 2JZ-GE też padły to jest jakiś losowy pojedynczy przypadek i obstawiam że powodem usterki bedzie niedopatrzenie jakiegoś mechanika. Ja mam 2JZ-GE i ten silnik jest niezniszczalny. Spalanie to prawda, jeśli ktoś sie liczy z tym to tylko IS200 bo różnica jest duża :) w 3.0 to sie wacha pomiedzy 12 a 25 litrami w mieście :)
Mam is300 i miałem is200.
Spalanie myślę że jakieś 2-3L różnicy przy mojej jeździe - oba z AT.
Obecnie z LPG is300 spala mi pomiędzy 15-18 w mieście typowym , na zimnym korek i 8 km do pracy stygnie i znów zimny itd - wychodzi taniej od corolli 1.6, którą żona jeździ na PB :-).
Graty są niemal wszystkie te same zatem różnica w silniku jedynie i skrzyni.
Nie ma co się oszukiwać to nie śą auta tanie w utrzymaniu - ale jeśli się na to zdecydowałem to ponoszę tego konsekwencje.
Podstawowa eksploatacja jest tania - klocku 150-200zł dobrej firmy na przód i tarcze 200-250 sztuka TRW bądź ATE - więc tyle co do mniejszy aut i uplasowanych niżej klasowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości