[IS 200] typowe usterki

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
magus147
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 27 maja 2012, o 12:19
Model Lexusa: RX300 jest, był IS200
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: magus147 »

u mnie padająca cewka objawiała się szarpaniem ("skubaniem")
ale tylko przy jeździe na niskich obrotach np. przy delikatnym cofaniu lub ruszaniu
po chwilowym przewietrzeniu przepustnicy problem znikał
oczywiście do momentu aż nie zniknął ;)
wtedy wymieniłem cewkę i wszystko już było ok
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: sandr »

michalm320 pisze:...Trochę mi się nie chce wierzyć że dwu-mas w benzynie wytrzymuje trochę ponad 100tyś. To w sumie nie wiele więcej jeśli nie mniej niż w obecnych dieslach. No chyba że się auto upala kręcąc bączki itd.
W swoim poprzednim D4-D trzy razy wymieniałem koło dwumasowe (w tym raz otarłem się o "regenerowanie", ale o tym za chwile). Faktycznie, wystarcza na ok. 100 ~ 120 tys.km (Avensis) i podejrzewam że porównywalnie (z racji momentu obr.) wytrzyma przy sportowym traktowaniu w IS 200. Zdecydowanie odradzam jazdy na wywalonym kole dwumasowym (sam widziałem korpus skrzyni przez który dwumasa, na szczęście w kawałkach - "wyszła" na zewnątrz) oraz... zakupu "regenerowanych". Nie wiem jak sobie radzą z tym tematem w Poznaniu, ale warsztat w Kożuchowie robił to tak: koło jest zaspawane na sztywno, później podlega wyważaniu tzn. zakładane jest do wyważarki znanej z zakładów wulkanizacji po czym w oznaczonych miejscach promieniowo wiercone są otwory (wyważanie przez ubytek masy). Dalej jest już prosto, czyli montaż w odwrotnej kolejności. Wszytko było by fajnie gdyby nie fakt, iż montowana jest dotychczasowa tarcza sprzęgła (nie posiadająca sprężyn tłumiących drgania skrętne, od tego jest właśnie koło dwumasowe). Cały ten układ trzyma się sztywno na nitach okładzin. Pojeździłem dwa dni i z ciężkim sercem wyłożyłem kasę na to co pod maską być powinno.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: michalm320 »

No ale IS200 ma nie za duży moment więc koło powinno wytrzymywać dużo więcej. Poza tym tego który wymyślił to gówniane i kompletnie nic nie dające koło powinni powiesić publicznie za jaja.
Obrazek
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: sandr »

Podejrzewam, że charakterystyka sprężyn jest dobrana odpowiednio do przenoszonych obciążeń. Ratuje "emerycki" styl jazdy (każdy mocny start lub ostre hamowanie silnikiem to maksymalne ściskanie sprężyn dwumasy - do tego temperatura, zapylenie i po kilkuset tysiącach takich cykli "zgon" sprężyn jest pewny), lub automat. Swoją drogą, sama idea koła dwumasowego naprawdę nie jest zła (ostro oszczędza silnik i skrzynię biegów - jeżeli sprawne), gorzej z kieszenią właściciela...
unxtres
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 gru 2013, o 11:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bawinkel DE
Kontakt:

IS200 Pytania o usterki

Post autor: unxtres »

Mam parę pytań dotyczących zawieszenia oraz silnika, od jakiegoś miesiąca zauważyłem że:

Przy cofaniu na skręconych kołach słychać z prawej strony przód stuknięcia doczytałem że to sworzeń dolny wymieniać od razu obie strony?
Przy jeździe po rondzie (nie bokiem:)) słychać tarcie w tym samym kole dodam że coś podobnego już miałem i okazało się że jeden tłoczek był zapieczony wymieniłem cały zacisk, sprawdzałem już klocki i raczej nie są to klocki ale jeszcze dzisiaj rozbiorę i zajrzę tam do środka.

Przy ruszaniu szarpie w zasadzie od zakupu czyli jakieś pół roku doczytałem że to koło zamachowe dwumasowe. To się regeneruje czy nowe czy można jeszcze jakoś łopatologicznie stwierdzić że to na 100% to jest uszkodzone

W prawym tylnym kole czasem przy jeździe na nierównościach słychać tak jak by tarcie w stylu koło trze o nadkole, ale leź dobrze stoi i nie występuje jakieś extra bujanie więc jest to raczej coś innego.

I na koniec czy jest jakiś forumowicz z okolic Zielona Góra/Słubice?
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS200 Pytania o usterki

Post autor: forest »

sprawdź jeszcze raz zaciski przód/tył i niech fachowiec złoży to poprawnie, zapiekający się ukł. ham. to częsta dolegliwość Lexus/Toyota
Ja jestem z GW, a co? (pisz PW)
SC430 '2002
unxtres
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 7 gru 2013, o 11:26
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Bawinkel DE
Kontakt:

Re: IS200 Pytania o usterki

Post autor: unxtres »

Między 31 a 18 jestem w PL i chciał bym się spotkać z jakimś posiadaczem IS`a żeby sprawdzić porównać jak to chodzi:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości