[IS 200] typowe usterki

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: michalm320 »

Skoro piszemy o usterkach to może użytkownicy tego modelu powiedzą co nagminnie pada w zawieszeniu?
Obrazek
Awatar użytkownika
jarekrk
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 25 gru 2010, o 13:15
Model Lexusa: Nie L / e46 323
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: jarekrk »

Ktoś z was robił już koło dwumasowe skoro to taka popularna usterka?

Jaki mniej więcej koszt...
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: dS »

Ja robiłem. Regeneracja koła, nowe sprzęgło AISINa i robocizna to koszt ok 2000zł. Większość osób którym padł dwumas i auto nieco szarpie uważa że tak ma być i nic z tym nie robi. Dowodem tego jest fakt że przy próbie znalezienie używanego dwumasu okazało się że KAŻDE które miało być super sprawne okazywało się wyrobione, a sprawdziliśmy ze stachulexem chyba wszystkie w okolicy Poznania. Wątpię aby inne z allegro były w lepszym stanie wiec odpuścił bym sobie zakup na własną rękę bo nie dość że chcą za nie krocie, niektórzy krzyczeli i po 600zł, to na 99% nie bezie różniło się od tego co siedzi w aucie.
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: michalm320 »

Przy jakim przebiegu Ci padło to koło?
Obrazek
Awatar użytkownika
jarekrk
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 25 gru 2010, o 13:15
Model Lexusa: Nie L / e46 323
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: jarekrk »

czy należy się bać tego, cz tak jak piszesz po prostu każdy z tym jeździ i już...?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: michalm320 »

Jak kupiłem auto to delikatnie mi szarpało przy ruszaniu. Być może było to spowodowane tym iż nie miałem wyczutego sprzęgła. Autem trochę pojeździłem, trochę poszalałem i póki co nie szarpie. Ale szarpanie nie oznacza zużytego koła tylko np. zużycie tarczy sprzęgła. Tak więc uważam że nie ma się co martwić... no chyba że ktoś u siebie usłyszy takie dźwięki:

Obrazek
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: lukas78 »

jarekrk pisze:czy należy się bać tego, cz tak jak piszesz po prostu każdy z tym jeździ i już...?
Spokojnie kolego - z tym można jeździć - kwestia wyczucia sprzęgła i nie jest tak źle. No chyba, że już jest ostro zjechane to szarpanie podczas ruszania robi się uciążliwe - ale takie ostro zjechane da się wyczuć od razu przy pierwszych próbnych jazdach.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: dS »

michalm320 pisze:Przy jakim przebiegu Ci padło to koło?
na liczniku w momencie wymiany było 138 000km, ale czy to wszystko co auto przejechało to nie wiem
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
wswietyy
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 7 sty 2011, o 14:32
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Jasło
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: wswietyy »

U mnie jak i u kolegów też jest problem z dwumasą, szarpie ale nie zawsze, jak jest chłodno to rzadko mam problemy, ale jak już zacznie szarpać to ruszam raz ostro i problem znika na jakiś czas, a że mało jeżdżę po mieście to mnie to nie męczy. Ostatnio zerwały mi się gumy w drążkach reakcyjnych z przodu i stuka, więc na dniach pójdą do wymiany ale przebieg mam 240tyskm więc nie narzekam. I tak zawsze będę uważał że w stosunku do innych aut nasze Lexy są mało awaryjne, do 200tyskm nic mi się nie zepsuło i nie byłem zmuszony do jakiś napraw, inwestycje polegały tylko i wyłącznie do drobnych przeróbek poprawiających wygląd i osiągi i podnoszenie satysfakcji z jazdy :zryw: .
A tak co do padających cewek to czy jak pada cewka to od razu nie pali na garczek czy na początku przerywa co może objawić się szarpaniem?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] typowe usterki

Post autor: michalm320 »

Wg mnie to poszarpywanie to kwestia sprzęgła a nie zamachu. Trochę mi się nie chce wierzyć że dwu-mas w benzynie wytrzymuje trochę ponad 100tyś. To w sumie nie wiele więcej jeśli nie mniej niż w obecnych dieslach. No chyba że się auto upala kręcąc bączki itd.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Amazon [Bot] i 10 gości